امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82549
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۲
تعداد بازدید: 40
پرویز سروری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره واژگونی اتوبوس شهری و کشته شدن 8 نفر از شهروندان در اثر این حادثه گفت: در سال 87 که بنده در ...

پرویز سروری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره واژگونی اتوبوس شهری و کشته شدن 8 نفر از شهروندان در اثر این حادثه گفت: در سال 87 که بنده در مجلس شورای اسلامی بودم موضوع خرید اتوبوس‌های عقاب نشان توسط شهرداری تهران مطرح شد که شهرداری به هیچ وجه زیر بار خرید این اتوبوس‌ها نمی‌رفت.

وی ادامه داد: براین اساس اختلاف سنگینی بین وزارت کشور و شهرداری تهران به وجود آمده بود که مجلس نیز برای حل این اختلاف ورود کرد و کارخانجات سازنده این نوع اتوبوس‌ها نیز عنوان کرده بودند اگر شهرداری از ما این اتوبوس‌ها را نخرد کارخانه ورشکسته خواهد شد.

سروری افزود: با توجه به ورشکستگی کارخانه و بیکار شدن چند صد نفر از کارگران مجلس برای حمایت از تولید داخلی خرید این نوع اتوبوس‌ها را به شهرداری تهران توصیه کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: تقریباً با فشار زیادی که از سوی مجلس و دولت بود خرید این نوع اتوبوس‌ها به شهرداری تهران تحمیل شد تا از تولید داخلی و اشتغال حمایت شود.

وی افزود: متأسفانه بر اساس گزارش فنی که آماده شده است مهمترین ایرادی که این اتوبوس‌ها دارند شیشه این اتوبوس‌هاست و نکات استاندارد و فنی در آن رعایت نشده است.

سروری خاطرنشان کرد: اتوبوسی که با سرعت 50 کیلومتر واژگون شود نشان می‌دهد که اصلاً استاندارد نیست و شیشه‌های آن نیز بر اثر ضربه‌ وارد شده خرد شده و به مسافرین برخورد کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: از سال 87 مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی نامه‌ای به معاونت حمل‌ونقل و ترافیک مبنی بر اینکه اتوبوس‌های خریداری شده از شرکت عقاب فنی نیست می‌نویسد و معاونت شهرداری نیز نامه شدیدالحنی مبنی بر اینکه اتوبوس‌های تأمین شده توسط این شرکت نقص فنی دارد و باید این نواقص برطرف شود به شرکت مدنظر ارسال می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این مکاتبات از طریق شهرداری با مجموعه شرکت اوقاف چندین بار صورت می‌گیرد، گفت: متأسفانه این شرکت تولید کننده اقدامی برای رفع نواقص انجام نداد.

سروری خاطرنشان کرد: شهرداری چندین ماه از واگذاری این اتوبوس‌ها ممانعت کرد ولی فضا به سمتی رفت که برداشت می‌شد شهرداری به دلیل اختلافات سیاسی که با دولت دارد این اتوبوس‌ها را دریافت نمی‌کند از طرف دیگر نیز مجلس برای حمایت از تولید ملی و جلوگیری از ورشکسته شدن کارخانه باید خرید این اتوبوس‌ها توسط شهرداری قطعی می‌کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار