امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82560
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان فارسی دقایقی پیش از شبستان بیست و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان فارسی دقایقی پیش از شبستان بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد.

حداد عادل در پاسخ به سؤال خبرنگاران در رابطه با تماشای مستند «من روحانی هستم» گفت: مستند «من روحانی هستم» را ندیدم و چون ندیدم اظهارنظری نمی‌کنم.

وی در ارتباط با اظهارات رئیس‌جمهور در رابطه با ممیزی توضیح داد: این حرف درست است، ولی کامل نیست. مردم حتماً باید نظارت کنند و مسئولین دولتی که مشغول نظارت هستند منتخب مردم بوده و رفتار وزارت ارشاد در ممیزی رفتاری است که مردم دوست دارند. کتاب باید در ارشاد بررسی و ممیزی شود، مردم نیز باید نظارت کنند. نظارت باید عاقلانه و حکیمانه باشد. نباید به صرف یک کلمه که در کتابی است، اجازه دهیم یا ندهیم کتاب منتشر شود.

حداد عادل در پاسخ به وضعیت مطالعه و کتابخوانی در کشور گفت: اگر تلویزیونی‌ها اجازه دهند،‌مردم مطالعه هم می‌کنند. تلویزیون با راه‌اندازی کانال‌های گوناگون و ایجاد برنامه‌های مختلف و مسابقات متنوع، اجازه کتابخوانی به مردم نمی‌دهد. سابق که اینها نبود مردم بیشتر مطالعه می‌کردند. تلویزیون در برنامه‌های خود به کتاب بیشتر بپردازد و پیشنهادم این است که یک شبکه تلویزیونی مختص کتاب راه‌اندازی شود و به جریان نقد عمومی کتاب کمک کند.

رئیس فرهنگستان زبان افزود: من به طور متوسط روزانه 10 جلد کتاب به کتابخانه‌ام اضافه می‌کنم که ماهانه رقمی نزدیک به 300 جلد کتاب می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر احتمال ارزان شدن کتاب گفت: بعید است چیزی ارزان شود و دعا کنید گرانتر از این نشود.

این نماینده مجلس در پایان گفت: از هر فرصتی برای مطالعه استفاده می‌کنم، حتی در ماشین هم مشغول مطالعه می‌شوم.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها