امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82572
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۳۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شمارش آراء در عراق در استان‌های مختلف ادامه دارد و رسانه‌های عراقی به نقل از منابع رسمی و غیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شمارش آراء در عراق در استان‌های مختلف ادامه دارد و رسانه‌های عراقی به نقل از منابع رسمی و غیر رسمی اخبار مرتبط با این انتخابات را به طور مستقیم ارائه می‌دهند که در ذیل آورده می‌شود.

پیشتازی مالکی در استان بصره

نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات پارلمانی عراق در استان بصره، بیانگر پیشتازی ائتلاف «دولت قانون» به رهبری «نوری المالکی» است. پس از او به ترتیب دو ائتلاف «المواطن» به ریاست «عمار الحکیم» و «الاحرار» وابسته به جریان صدر به رهبری «مقتدا صدر» قرار دارند.

یک منبع در یکی از مراکز شمارش آراء بصره اعلام کرد که نتایج اولیه انتخابات نشان می‌دهد که مالکی با 420 هزار رای در صدر است و پس از او ائتلاف حکیم با 250 هزار رای و ائتلاف صدر با 89 هزار رای قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش آراء به دست آمده سایر گروه‌های سیاسی در این استان به شرح  زیر است:

فهرست «التنمیة و البناء»: 38 هزار رای
الفضیلت: 35 هزار رای
التغییر: 33 هزار رای
البدیل: 29 هزار رای
الدعوة/بخش داخلی: 27 هزار رای
اوفیاء للوطن: 25 هزار رای

ائتلاف «الوطنیه» به رهبری «ایاد علاوی»: 11 هزار رای

فراکسیون «البیضاء»: 9 هزار رای

فهرست «صادقون» وابسته به عصائب اهل الحق: 6 هزار رای

فهرست «العدل و المساواة»: 6 هزار رای
تجمع النهضة: 5 هزار رای
جنبش «شمس»: 4500 رای
جنبش کار و سازندگی: 4500 رای

ائتلاف «العراق»: 3900 رای

فهرست «العدل و المساواة»: 2900 رای

فهرست «الوفاء للعراق»: 2500 رای

شمار رای‌دهندگان در انتخابات پارلمانی در استان بصره یک میلیون و 611 هزار نفر و تعداد کارتهای الکترونیکی توزیع شده یک کیلیون و 298 هزار نفر بوده است و نسبت مشارکت 77 درصد اعلام شده است.
این استان در پارلمان 25 کرسی دارد.

شمارش  یک سوم آراء در استان «بابل»

«امیر جهاد» مدیر اطلاع‌رسانی کمیساریای عالی انتخابات در استان بابل عراق اعلام کرد که 241 هزار رای از 724 رای حاصله در استان «بابل» شمارش و ثبت شده است و روند شمارش آراء تا عصر فردا یکشنبه ادامه خواهد یافت.

وی افزود که جزئیات آراء شمارش شده در استان بابل به کمیساریای بغداد گزارش خواهد شد و نتایج این انتخابات در یک لوح فشرده به تمام گروه‌های سیاسی شرکت‌کننده در انتخابات ارائه خواهد شد.

یک منبع آگاه در کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد که آمار اولیه و شمارش یک سوم آراء استان بابل نشان می‌دهد که ائتلاف مالکی در صدر قرار دارد و پس از آن به ترتیب فراکسیون الاحرار و سپس ائلاف مواطن قرار دارند. هرچند که این اطلاعات دقیق نیستند و هنوز شمارش آراء ادامه دارد و این نتایج قابل تغییر هستند.
 
شمارش آراء در نجف اشرف 5 روز طول خواهد کشید

کمیساریای عالی انتخابات عراق در نجف اشرف اعلام کرد که روندش شمارش آراء در این استان ادامه دارد و دو مرکز به همین منظور اختصاص یافته است.

«سعد العبدلی» مدیر دفتر انتخابات در نجف در گفت‌وگو با رادیو «العراق الحر» گفت: روند شمارش آراء از صبح جمعه آغاز شد و بیش از 300 کارمند کمیساریا در حضور نمایندگان گروه‌های سیاسی شرکت‌کننده در انتخابات، در حال شمارش این آراء هستند. این روند 5 روز طول خواهد کشید و نتایج به طور روزانه به دفتر کمیساریا در بغداد اعلام خواهد شد. تاکنون نیز هیچ نقض قانونی صورت نگرفته است و روند شمارش آراء در کمال آرامش و شفافیت با حضور نمایندگان گروه‌های سیاسی شرکت‌کننده در انتخابات ادامه دارد و این امر را «هشام السیلاوی» نماینده فراکسیون «الاحرار» تایید می‌کند.

روز پنجشنبه میزان مشارکت مردمی در استان نجف اشرف، 81درصد اعلام شده بود که پس از منطقه کردستان، در میان استانهای عراقی بیشترین  میزان را برخوردار بود.

پیشتازی ائتلاف دولت قانون در استان واسط عراق
 
رئیس دفتر ائتلاف دولت قانون در استان واسط عراق از دستیابی این ائتلاف به بیش از 169 هزار رای انتخابات پارلمانی براساس نتابج اولیه اعلام شده در این استان خبر داد.

به گزارش کردپرس «رافد عبدالله»  در کنفرانسی خبری در واسط گفت: براساس نتایج اولیه اعلام شده شمارش آراء انتخابات پارلمانی دراستان واسط ، ائتلاف دولت قانون تاکنون 169هزار و 148 رای انتخاباتی را از آن خود کرده  و در استان واسط همچنان پیشتاز است .

عیدالله افزود: براساس نتایج اعلام شده ائتلاف المواطن در رتبه دوم و الاحرار در رتبه سوم در استان واسط قرارگرفته اند.

ائتلاف دولت قانون روزگذشته(جمعه) اعلام کرده بود که شمار کرسی‌هایش درمجلس عراق از 100 کرسی نیز فراتر خواهد رفت.
 
پیشتازی اتحادیه میهنی در انتخابات پارلمانی در استان کرکوک

یکی از منابع دفتر کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق در استان کرکوک از پیشتازی حزب اتحادیه میهنی از دیگر رقبای خود در انتخابات پارلمانی عراق در این استان خبرداد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری «المدی پرس» گفت: نتایج اولیه شمارش آراء در 80 مرکز رای گیری انتخابات پارلمانی عراق در استان کرکوک نشان می دهد که اتحادیه میهنی با کسب  190195 رای از دیگر رقبای انتخاباتی خود جلوتر است.

این منبع افزود: نتایج اولیه انتخابات در استان کرکوک از قرارگرفتن حزب دمکرات کردستان با کسب 45360 رای در رتبه دوم، جنبش تغییر با  15333 رای در رتبه سوم و اتحاد اسلامی کردستان با  3363رای در رتبه چهارم حکایت دارد.
انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها