امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82590
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عراقی، مهمترین تحولات امنیتی عراق عبارت است از: کشته شدن 33 عنصر داعش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عراقی، مهمترین تحولات امنیتی عراق عبارت است از:

کشته شدن 33 عنصر داعش در مناطق مختلف فلوجه

فرماندهی عملیات دجله در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ویژه واکنش سریع در درگیری با تروریست‌های داعش در جاده بغداد – فلوجه 13 تروریست را به قتل رساندند و طی آن چند خودروی تروریست‌ها به آتش کشیده شده است.

بر اساس این گزارش، لشگر 8 ارتش عراق همچنین یک کاروان از خودروهای تروریست‌ها که در حال خروج از فلوجه و ورود به منطقه «صبیحات» بودند، رصد کرد و سپس با یک عملیات توپخانه‌ای و سپس هوایی این خودروها هدف قرار گرفته شدند و طی آن 20 تروریست کشته شدند.

کشته شدن 4 عنصر داعش در شمال بابل

«المدی‌پرس» اعلام کرد دیروز که در درگیری مشترک نیروهای ارتش و پلیس با تروریست‌های داعش، در شمال بابل 4 تروریست کشته شدند و 6 نظامی عراقی زخمی شدند.

شهادت 10 تن از زائران امام هادی (ع)

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روز گذشته در سالروز شهادت امام هادی (ع) بیش از یک میلیون نفر از نقاط مختلف استان های عراق و خارج از این کشور تحت تدابیر امنیتی در این مراسم شرکت کردند.

پلیس عراق اعلام کرد، براثر سه حمله تروریستی به عزاداران در شمال این کشور، 10 نفر شهید و 29 نفر دیگر زخمی شدند.

یک منبع پلیس محلی گفت: افراد مسلح ناشناس به کاروان های عزاداری در جاده اصلی نزدیک شهر بلد در 80 کیلومتری شمال بغداد حمله کردند، و در این حمله هشت نفر شهید و 15 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این منبع افزود: گروه دیگری از افراد مسلح نیز با تیراندازی به طرف عزاداران یک نفر از آنها را شهید و پنج نفر دیگر را نیز زخمی کردند. در حمله به عزاداران در شهر سامرا در 120 کیلومتری شمال بغداد نیز یک زایر شهید و 9 نفر دیگر زخمی شدند.

فرمان القاعده به داعش برای جنگ در عراق

رئیس تشکیلات تروریستی القاعده از داعش خواست برای جنگ به عراق بازگردد.

«ایمن ظواهری» گفت اگر داعش به دستورش عمل می کرد و وارد جنگ سوریه نمی‌شد و فعالیتهایش در عراق را افزایش می‌داد، گروه‌های مسلح در سوریه با یکدیگر درگیر نمی‌شدند.

گروه تروریستی داعش سال گذشته وارد جنگ سوریه شد. ولی پس از مدتی تلاش گروه‌های مختلف برای تحت کنترل در آوردن دیگر گروه‌های مسلح، به درگیری بین آنها منجر شد.

ظواهری به «ابوبکر بغدادی» سرکرده داعش توصیه کرد که باید اقداماتش را در عراق متمرکز کند، و بر تلاشهایش ضد دولت "نوری مالکی" نخست وزیر عراق بیافزاید.
وزیر اطلاع رسانی داعش در عراق کشته شد
نیروهای امنیتی عراق از مرگ «ابوصعب السوری» وزیر اطلاع‌رسانی داعش، خبر دادند.
بر اساس این گزارش، «ابوصعب السوری» مسئول انتشار اخبار داعش در اینترنت بود و بیش از بیست پایگاه اینترنتی داعش را اداره می‌کرد.
این منابع افزوده‌اند که این فرد صبح روز شنبه طی یک عملیات نظامی در نزدیکی مرز سوریه با عراق کشته شده و در مقر او مجموعه مهمی از اطلاعات و اسناد بوده که در مبارزه با تروریست‌های داعش بسیار به کار می‌آید.

انتهای پیام/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها