امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82592
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۵
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز (14 اردیبهشت) در دیدار مجدد از سالن یاس با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز (14 اردیبهشت) در دیدار مجدد از سالن یاس با کارشناسان کتاب مجمع ناشران انقلاب اسلامی به گفتگو نشست و به مسئول پروژه‌های نرم‌افزاری مجمع ناشران انقلاب اسلامی پیشنهاد داد که به‌سرعت «نرم‌افزار پیشنهاد کتاب و ارایه بسته‌ها و سیر‌های مطالعاتی‌» را وارد بازار کنند.

صالحی با اشاره به اینکه فعالیت‌های صورت گرفته در سالن یاس، مسبوق به سابقه است، گفت: پیش از این نیز مجمع ناشران انقلاب اسلامی گزارشی از فعالیت‌های در دست اجرای خود را ارایه کرده بود، اما امروز فرصت مناسبی دست داد از نزدیک با آنچه که اتفاق افتاده است، آشنا شوم.

وی با اشاره به اهمیت این سالن در نمایشگاه کتاب تهران، اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های این سالن است که ما می‌توانیم مجموعه داشته‌های سال گذشته نشر را یکجا ببینیم و این امکان را برای ما فراهم می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود را بیابیم.

او با اشاره به یکی دیگر از ویژگی‌های این سالن گفت: طبقه‌بندی موضوعی آثار در این سالن هم از اهمیت زیادی برخوردار است چون باز هم می‌توان یک نگاه تخصصی به آثار داشت. افرادی که به یک حوزه خاص علاقه دارند، می‌توانند در این سالن کتاب‌هایی را که به علاقه‌مندی‌هایشان نزدیک‌تر است، به راحتی پیدا کنند و آثار مورد نیاز خود را جست و جو کنند.

صالحی همچنین به بسته‌های پیشنهادی کتاب مجمع ناشران انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: هرچند این بسته‌ها هنوز برای همه موضوعات موجود تهیه نشده است، اما می‌تواند کمک بزرگی به همه آنهایی باشد که می‌خواهند در میان انبوه کتاب‌ها، آثار برتر را پیدا کنند. این مساله با توجه به بالا بودن نسبی قیمت کتاب‌ها اهمیت داشته و جلوی سردرگمی مخاطب را می‌گیرد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خصوصیت چهارم سالن یاس را ارایه سیرهای مطالعاتی دانست و ادامه داد: خواندن کتاب‌ هم مثل تحصیل در مدارج مختلف تحصیلی است. قطعا کسی که هنوز لیسانس ندارد نمی‌تواند کتاب‌های مقطع دکترا را مطالعه کند. سیرهای مطالعاتی هم به مخاطبان کتاب کمک می‌کنند تا در مراحل مختلف کتاب‌های متناسب با نیازشان را پیدا کنند.

او در ادامه از حضور کارشناسان کتاب به عنوان پنجمین ویژگی سالن یاس یاد و عنوان کرد: در فضای عمومی نمایشگاه شاید خیلی از غرفه‌داران اطلاعات کافی در مورد کتاب‌ها نداشته باشند و چنین کمک‌هایی به مخاطبان کمتر صورت می‌گیرد، درحالیکه در سالن یاس کارشناسان به کمک مخاطب می‌آیند و او را به طور تخصصی راهنمایی می‌کنند.

صالحی در ادامه این دیدار یک ساعته از بخش‌های مختلف سالن یاس که به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی برپا شده بازدید کرد و گفتگویی صمیمانه با کارشناسان کتاب مجمع نیز داشت و در جریان جزییات فعالیت آنها قرار گرفت.

او همچنین از نزدیک با نرم‌افزار پیشنهاد کتاب و ارایه بسته‌ها و سیر‌های مطالعاتی‌ مجمع آشنا شده و از دست‌اندرکاران خواست هر چه زودتر این نرم‌افزار را وارد بازار کنند.

پایان پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها