امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82609
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین اطلاعات به دست آمده از ریف حلب بر این امر تاکید دارد که با اجرای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین اطلاعات به دست آمده از ریف حلب بر این امر تاکید دارد که با اجرای توافقنامه «حمص» بین گروه‌های مسلح و ارتش سوریه این امکان فراهم شد تا گذرگاه امنی به سمت 2 شهرک شیعی نشین «نبل» و «الزهراء» فراهم شود که بیش از یک سال و نیم است، از سوی گروه‌های مسلح تکفیری در محاصره قرار دارد.

این اطلاعات نشان می‌دهد که پس از اجرای توافقنامه حمص این گذرگاه نیز به عنوان یکی از بندهای این توافق ایجاد شد شد و اولین کاروان کمک‌های امدادی شامل مواد غذایی و تجهیزات پزشکی و دارو وارد این 2 شهرک شدند.

همچنین گزارش شده که قرار است، مسئولان امر پرونده اهالی ربوده شده این 2 شهرک را که کودکان زنان تشکیل می‌دهند، بار دیگر و با کمک شخصیت‌های محلی و دولتی باز کنند و پیگیر وضعیت این افراد باشند.

در همین راستا خبر می‌رسد که احتمالا سازمان ملل نیز کمک‌هایی را برای اهالی این 2 شهرک ارسال کند.

منابع محلی از داخل شهرک‌های نبل و الزهراء می‌گویند که تلاش شده این گذرگاه مخفی و دور از انظار باقی بماند تا مورد حمله گروه‌های مسلح از مناطق دیگر قرار نگیرد.

این منابع در ادامه با اظهار بی‌اطلاعی از موقعیت این گذرگاه افزودند: احتمالا این کمک‌ها از طریق مسیر غازی – عنتاب وارد این شهرک‌ها شود، چون تنها مسیر امن در حال حاضر به شمار می‌آید.

2 شهرک «نبل» و «الزهراء» در شمال سوریه واقع شده و با مرزهای ترکیه حدود 40 کیلومتر فاصله دارند. این شهرک‌ها دارای 70 هزار نفر جمعیت هستند که اغلب آنها شیعی می‌باشند و یک سال و نیم است که از سوی گروه‌های تکفیری و تنها به دلایل طایفه‌ای و مذهبی در محاصره هستند.

در ماه سپتامبر سال 2013 گروه تروریستی جبهه النصره بیش از 63 زن و کودک این شهرک را ربودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها