امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82611
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیجار، سرآغاز تربیت انسان با وجود او شکل می‌گیرد، آنکه بی‌ریا و بی‌منت همه را به چشم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیجار، سرآغاز تربیت انسان با وجود او شکل می‌گیرد، آنکه بی‌ریا و بی‌منت همه را به چشم فرزندان خود می‌نگرد و تلاش می‌کند هر چه برای سعادت خود و بچه‌هایش می‌خواهد برای سایر اولاد نسل بشر نیز بخواهد.

صحبت از معلم است، کسی که شب و روز رنج گرما و سرما را بر خود تحمیل می‌کند تا شاگردانش را رسم جوانمردی، ایثار، تعهد، اخلاص و هرچه خصایل نیکوست بیاموزد.

جایگاه این شخص آنچنان بالا است که در آموزه‌های دین ما نیز بر اهمیت آن و لزوم احترام به شأن معلم بارها تأکید شده است، کسی که آدمی را از ورطه جهل و نادانی نجات داده و به سوی نور و روشنی که نهایت آن رسیدن به ذات اقدس الهی است، رهنمون می‌کند.

به راستی جز عشق به تعلیم و یاد دادن دانش و علاقه بیکران به تربیت انسان‌ها، چه چیز می‌تواند انگیزه یک معلم برای پرداختن به این شغل شریف باشد.

هر چند نمی‌توان لغات شغل و حرفه را برای رسالت شریف معلمی به کار برد و بهتر آنکه به جای اینگونه واژگان از معلمی به نام یک هنر؛ هنر ایثار و فداکاری یاد کرد و بس.

با نام معلم، یاد خاطرات درس و مدرسه و بودن کنار معلمی که درس ماندگاری و ایثار و علم به ما آموخت در اذهان زنده می‌شود.

هنگام ورود به کلاس، آن زمان که وارد کلاس می‌شدیم و میز و نیمکت‌های چوبی خالی، در سکوتی لبریز از هیجان در انتظار ورود معلم می‌نشستیم تا وارد کلاس شود و این سکوت شیرین را بشکند.

لبخند و نگاهتان زندگی می‌بخشد

من و تمام همشاگردی‌هایم سرپا ایستاده و در انتظار تا تو از در بیایی و به حرمت شکوهت تمام کلاس قیام می‌کند، دیوارها هم ایستاده‌اند به احترام لبخند و نگاهی که زندگی می‌بخشد...

و تو معلم دیروز و الگوی ایثار امروز شاگردانت وارد کلاس می‌شدی... وجودت سرتاسر واژه بود و بذر واژه‌ها را در کویر جان و ذهن دانش‌آموزانت می‌پاشیدی و با دانش و آگاهیت این بذرها را آبیاری می‌کردی و این شد که امروز در کنارت هم نام تو و به گونه‌ای همپای تو به آموختن علم و دانش در سنگر پرفروغ معلمی پرداخته‌اند...

شاید بگویند اغراق است این همه ستایشت؛ اما اغراق نیست اگر بگویم وجودت لبریز از مهربانی و دلسوزی مادرانه و استواری و شکوه پدرانه است.

تقدیر از شاگردان و معلمان دیروز

صبح امروز همایش شاگردان و معلمان دیروز در تالار فرهنگیان بیجار برای تجدید میثاقی دوباره و برای سپاس از زحمات بی‌پایان و بی‌دریغ معلم‌هایشان گرد هم آمدند.

شاگردان دیروز در کنار معلمان دیروزشان که درس ایستادگی و علم‌آموزی را فراگرفته‌اند، ایستاده و در برابر عظمت روح بلند معلمان دیروزشان سر تعظیم فرود آوردند...

اصغر فریدونی شاعر و هنرمند و معلمی که امروز محاسنش هر چند سپید اما دلش به شکوه جوانی می‌ماند و شعری به زبان گروسی برای معلمان دیروزش خواند و بدین گونه از آن بزرگواران که زندگیشان سراسر ایثار بود، تقدیر کرد.

هر یک از شاگردان دیروز که اکنون معلمان امروز هستند به رسم تکریم و احترام معلمان سال‌های دوران درس و مدرسه خود را مورد تقدیر قرار دادند، چه شکوهی دارد این بلندای روح و این همه تواضع...

تقدیر از عشق مادرانه یک معلم

روز توست؛ تویی که عشق مادرانه‌ات به سارایی که در پناه و با تکیه بر تو برای مداوا به تهران می‌رود و دستان و صورت سوخته‌اش تحت مداوا قرار می‌گیرد.

 خانم ثریا مطهرنیا، معلمی که این روزها ایثارش زبانزد همگان است؛ معلم فداکار هر بار که زمان درمان شاگردش (همان سارای کوچک در مدرسه شهید گنجیان بیجار) فرا می‌رسد به جای خانواده او که توان تردد ندارند خود بسان مادری مهربان همراه سارا به تهران رفته و او را نزد پزشکان معالج می‌برد.

زبان و کلام و تمام واژگان در برابر ایثارت سکوت کرده و از گویای شهامتت قاصرند، تو فرشته بدون بال خدا بر زمینی که نه تنها برای سارا بلکه 13 دانش‌آموز نیازمند به مداوا همچون الناز و ساناز و رضا و... را همدردی...

بیجار با ماندن و همت درست می‌شود نه رفتن

نرگس بائوشی از معلمان جوانی است که سخنش را با تقدیر از معلمان دیروزش آغاز کرد و آنان را سرآغازی برای تمامی موفقیت‌هایش خواند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در اردیبهشت معطر سال 88 مبنی بر اینکه بمانید، اینجا را آباد کنید گفت: بیجار با ماندن و همت درست می‌شود نه رفتن و این شعار تمامی معلمان و فرهنگیانی است که در این جلسه یا نشست حضور دارند.

آری معلمان دست خداوند برای دانش‌آموزان هستند تا آنان را از خواب غفلت بیدار و بر تلاش و جدید برای علم‌آموزی تشویق می‌کنند.
انتهای پیام/79015/س40/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها