امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82618
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۷
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، جیهان طویلا ظهر امروز در همایش ملی مبارزه با مالاریا در متل بانک ملی بابلسر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، جیهان طویلا ظهر امروز در همایش ملی مبارزه با مالاریا در متل بانک ملی بابلسر با اشاره به اینکه روز جهانی مالاریا در سازمان بهداشت با شعار مبارزه با مالاریا، سرمایه‌گذاری برای آینده نامگذاری شده است، افزود: مالاریا بیماری کشنده ناشی از حشره‌زدگی است که قابل پیشگیری و درمان است و بیشترین تاثیر این بیماری در بین مردم فقیر که بیش از نیمی از مبتلایان به این بیماری است را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه در 12 سال گذشته جامعه جهانی بهداشت با کاهش قابل توجهی درباره افراد مبتلا به مالاریا مواجه بوده است، خاطرنشان کرد: تاکنون 45 درصد از مرگ و میرها را کاهش دادیم و اکنون 52 کشور جهان در مسیر کاهش بیماری مالاریا هستند که این درصد تا سال 2015 به 75 درصد کاهش می‌رسد.

جی‌هان طویلا با اشاره به اینکه کشور ایران در زمینه مبارزه با مالاریا موفق عمل کرده است، تصریح کرد: کشورهای مانند سودان، پاکستان و هند با مشکل جدی در این باره مواجه هستند.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با اعلام اینکه در حال حاضر تعداد افراد ناقل بیماری مالاریا در ایران کمتر از 400 مورد است، گفت: این در حالی است که این بیماری بیشتر در سه استان مرزی کشور شیوع دارد.

وی با اشاره به اینکه روز جهانی مالاریا فرصتی است که تمام برنامه‌هایمان را برای حذف این بیماری پیاده کنیم، خاطرنشان کرد: این هفته فرصت مناسبی برای سیاست‌گذاران، برای ارائه برنامه‌های آنها در توسعه خدمات درمانی است.

طویلا با اشاره به اینکه دستاورد کشور ایران برای مبارزه با این بیماری حاصل و نتیجه اجرای موفق برنامه‌ها و الزامات پیشگیری درمانی موثر، توسعه اجتماعی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری گسترده و حمایت از نظام بهداشتی است، گفت: گروه داوطلبان سلامت در استان جنوب شرقی کشور و مناطق روستایی نقش موثری در این امر داشتند.

وی در پایان یکی از علت‌های اصلی بیماری مالاریا در قسمت جنوبی کشور ما را مجاورت با پاکستان برشمرد که این کشور بیشترین صدمات را از این بیماری دیده است.
انتهای پیام/86010/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار