امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82636
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 68
احمد نعمت‌بخش در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد مهلت جدید داده شده به خودروسازان برای تولید خودرو ...

احمد نعمت‌بخش در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد مهلت جدید داده شده به خودروسازان برای تولید خودرو با استاندارد یورو 4 اظهار داشت: طبق توافق قبلی با سازمان محیط زیست قرار بود همه خودروها از ابتدای تیرماه با استاندارد یورو 4 تولید شوند، ولی اخیراً طبق مصوبه دولت، این زمان به ابتدای شهریورماه موکول شده که احتمالاً به دلیل عدم توزیع سراسری سوخت یورو 4 بوده است.

وی با بیان اینکه خودروسازان سعی می‌کنند خودروهای خود را تا ابتدای تیرماه به استاندارد یورو 4 مجهز کنند، گفت: در حال حاضر بسیاری از خودروهای تولید داخل با استاندارد یورو 4 تولید می‌شوند.

نعمت‌بخش در پاسخ به این سوال که چرا خودروسازان هر بار برای تولید خودروی یورو 4 مهلت می‌گیرند؟ گفت: قرار بود سوخت با استاندارد یورو 4 حدود شش ماه قبل از تولید خودرو با استاندارد یورو 4 در کشور توزیع سراسری شود که این مسئله عملی نشد و پس از آن نیز قرار شد ابتدا در 8 کلانشهر توزیع بنزین یورو 4 انجام شود که این اتفاق هم تنها در تهران عملی شد.

به گفته وی، طبق تصمیم اخیر دولت تمام خودروهای بنزینی از ابتدای شهریورماه با استاندارد یورو 4 و خودروهای دیزلی با استاندارد یورو 3 تولید خواهند شد.

دبیر انجمن خودروسازان ادامه داد: خودروهای تولیدی با استاندارد یورو 4 در صورت استفاده از بنزین یورو 2 دچار آسیب فنی می‌شوند که این به ضرر مصرف‌کننده است.

وی در پاسخ به این سوال که خودروسازان از یک طرف قیمت خودرو را افزایش می‌دهند و از طرف دیگر نگران مصرف‌کننده و آسیب فنی قطعات خودروهای یورو 4 هستند، چرا بین این دو موضوع تناقض وجود دارد؟ گفت: افزایش قیمت خودرو به دلیل بالا رفتن نهاده‌های تولید مانند هزینه دستمزد و قیمت مواد اولیه است، وگرنه خودروسازان به دنبال افزایش قیمت نیستند زیرا در این صورت، مشتریان شرکت‌های خودروساز کاهش خواهند یافت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها