امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82639
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ماجد خضره» سخنگوی دادگاه قانون اساسی سوریه امروز اعلام کرد که از میان 24 داوطلب انتخابات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ماجد خضره» سخنگوی دادگاه قانون اساسی سوریه امروز اعلام کرد که از میان 24 داوطلب انتخابات ریاست جمهوری، تاکنون صلاحیت ماهر عبدالحفیظ حجاز و حسان عبدالله النوری و بشار حافظ الاسد تایید شده است.

بشار اسد هفتمین نفری بود که 28 آوریل برای انتخابات سوریه نام‌نویسی کرد.

ماجد خضره همچنین اعلام کرد که این اعلام، اعلام اولیه است و ممکن است تا پایان بررسی صلاحیت‌ها افراد دیگری به لیست نامزدان نهایی اضافه شود.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه 13 خرداد برگزار خواهد شد و در مهلت قانونی نام‌نویسی، که پنجشنبه به پایان رسید، 24 نفر داوطلب، مدارک خود را تحویل دادگاه قانون اساسی این کشور داده بودند.

طبق قانون انتخابات سوریه، پارلمان این کشور به همراه دادگاه عالی قانونی اساسی سه روز فرصت داشت که صلاحیت‌ها را بررسی کنند که امروز این مهلت سه روزه به پایان ‌رسید.

همزمان با تشدید فعالیت‌های دولت سوریه برای فراهم کردن مقدمات روند دموکراتیک انتخابات در سوریه، حملات ایذائی گروهک‌های مسلح به شهرهایی مانند دمشق افزایش پیدا کرده است تا مناطق امن این کشور را ناآرام جلوه دهند.

اول اردیبهشت (21 آوریل) یک مقام سوری در همین خصوص، بدون اشاره مستقیم به انتخابات ریاست جمهوری سوریه که اصلی‌ترین  رکن آن حضور مردم ، تاکید کرد که 19 میلیون از مردم سوریه در مناطقی هستند که در کنترل دولت این کشور قرار دارد.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها