امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82645
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۱
تعداد بازدید: 138
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در چند وقت اخیر بحث مالکیت باشگاه استقلال بر کمپ مرحوم ناصر حجازی باعث به وجود آمدن حاشیه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در چند وقت اخیر بحث مالکیت باشگاه استقلال بر کمپ مرحوم ناصر حجازی باعث به وجود آمدن حاشیه‌های زیادی شده که در همین رابطه علی فتح‌الله‌زاده با حضور در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، و انتشار اسنادی نشان داد که مالکیت این مجموعه در اختیار باشگاه استقلال است اما امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق این باشگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با رد این ادعا عنوان کرد که در یک نشست خبری اسناد مربوط به عدم مالکیت باشگاه استقلال بر کمپ ناصر حجازی را پاسخ می‌دهد.
مدارک واعظ به شرح زیر است:
 


واعظ آشتیانی در همین رابطه امروز نشست خبری برگزار کرد و طی آن اسنادی را به خبرنگاران حاضر در این جلسه نشان داد.

وی در ابتدای صحبت‌هایش گفت: من نه خصومت و نه مشکلی با کسی ندارم اما باید به گونه‌ای رفتار کرد که از مرز انصاف خارج نشویم چرا که با تهمت و فرافکنی کارها پیش نمی‌رود. شاید عده‌ای با هجمه‌های ناجوانمردانه بتوانند تا مقطعی اینطور زندگی کنند اما این حرف با صداقت است که پایدار می‌ماند. هیچ گاه در جایگاهی نبوده و نیستم که بگویم من انسان بی‌اشتباهی هستم. اما هیچ وقت از واژه‌های تملق و چاپلوسی برای پیشرفت استفاده نکردم و همواره با شفاف‌سازی و ارائه مدرک حرف می‌زنم.

وی ادامه داد: اولین موضوعی که امروز درباره آن می‌خواهم صحبت کنم بحث کمپ باشگاه استقلال است که آقایان مدعی هستند جزو ثروت استقلال به حساب می‌آید اما باید بگویم که قرارداد اجاره این زمین در 1/11/78 و مدت سه سال اجاره امضا شده و تاریخ پایان آن 1/11/81 بوده است. در ابتدای این قرارداد و در بند یک آن آمده که با استناد به ماده واحده قانونی اجازه تاسیس باشگاه و ورزشگاه توسط مردم و با نظارت دولت منعقد گردد. به موجب این قانون سازمان تربیت‌بدنی وقت مجاز بود برای متقاضیان واجد صلاحیت مجوز تاسیس ورزشگاه و پروانه فعالیت صادر کند و امکاناتی در صورت لزوم در اختیار آنها قرار دهد.

وی افزود: در قانون واژه مردم و دولت به صورت مجزا از هم وجود دارد و هیچ کدام از اینها نمی‌توانند در کار دیگری دخالت کنند و با این حساب حجت‌الله خطیب خلاف کرده که قراردادی را که در حالی که باید با مردم امضا می‌کرده،‌با باشگاهی دولتی امضا کرده و اولین خطا را خطیب انجام داده که من از پرونده‌های او در سازمان بازرسی کل کشور می‌گذرم. آقای خطیب که با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصاحبه می‌کند و می‌گوید شاید واعظ آشتیانی مدارک دیگری دارد درست می‌گوید چون مدارک من همین‌هاست که در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم. خطیب خلاف قانون عمل کرده کسی هم که با او قرارداد بسته تخلف کرد و انتظارم این بود کسانی که اینگونه صحبت می‌کنند حداقل ذره‌ای هم قانون را مطالعه نمایند.

مدیرعامل اسبق استقلال ادامه داد: سؤال من این است که مدیرعامل فعلی چرا همه جا می‌گوید کمپ استقلال 200 میلیارد تومان قیمت دارد؟ چه کسی گفته این زمین این ارزش را دارد؟ ارزان‌ترین کاربری برای کاربری‌های ورزشی است و کاربری تجاری، اداری، مسکونی و ... گران‌ترین کاربری‌ها به حساب می‌آید. اگر من از ابتدا می‌گفتم این کمپ برای استقلال نیست، به این دلیل بود که من 4 سال عضو شورای شهر تهران بودم و می‌دانستم طرح جامع یعنی چه. آقای افتخاری مدیرکل وقت تربیت‌بدنی با یکی از خبرگزاری‌ها مصاحبه می‌کند و می‌گوید این کمپ برای استقلال نیست. آقای رسولی‌نژاد معاون وقت وزیر ورزش که معاون پارلمانی وزیر هم بود ایشان هم در مصاحبه‌هایش گفته بود کمپ مرحوم ناصر حجازی برای استقلال نیست. آقای حناچی با یکی دیگر از خبرگزاری‌ها مصاحبه می‌کند و او هم می‌گوید این زمین‌ها دولتی و متعلق به وزارت مسکن است و برای ساخت و ساز ورزشی به استقلال واگذار شده و مالکیت آن واگذار نمی‌شود. آنوقت مدیرعامل استقلال می‌گوید آقای حناچی اشتباه کرده! خب اگر مقامی اشتباه کند چرا تکذیبیه ندادند؟! قانون که اشتباه نمی‌کند. من معاون وزیر صنایع بودم و در شورای معماری کشور هم حضور داشتم و این مسائل را تجربه نمودم و این طور نیست که ایشان می‌خواهد با افکار عمومی بازی کند اما من فکر می‌کنم طرح این موضوعات پنهان شدن پشت کمپ استقلال است تا 40و خرده‌‌ای میلیارد تومان بدهی دیده نشود و آنوقت می‌گویند ما برای استقلال آورده داشته‌ایم در صورتی که این کمپ آورده به حساب نمی‌آید. طرح این موضوعات فرار از ورشکست اعلام کردن باشگاه استقلال است. من تعجب می‌کنم که مدیری می‌گوید من اقتصاد‌دان هستم اما یک باشگاه را ورشکست کرد و فکر می‌کنم این اتفاق باید در کتاب گینس ثبت شود! آقایانی که ادعا می‌کنند برای استقلال افتخار آورده‌اند باید بدانند که این هزینه‌ها را می‌کنند تا افتخارات خودشان را اضافه کنند و این موضوع چه درباره استقلال و چه درباره پرسپولیس صدق می‌کند. اما مدیرعامل استقلال باید بداند که در 13 دوره لیگ برتر او فقط یک قهرمانی آورده که در مقابل این همه هزینه کار بزرگی نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: فارغ از قانونی که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده باید بگویم که این صحبت‌های من قابل توجه دستگاه‌های نظارتی و وزارت ورزش باشد چرا که از سال 78 تا الان حتی یک مسئول در سازمان تربیت‌بدنی وقت و وزارت ورزش فعلی به این موضوع قانونی توجه نکرده و سکوت کرده‌اند. من دلیل این سکوت را دو مورد می‌دانم. اول اینکه یا نشان از بی‌تفاوتی مسئولان دارد و یا اینکه بدنه وزارت ورزش چه در گذشته و چه حالا به قوانین وقوف ندارند حتی اداره حقوقی آنها. نامه‌ای که از طرف آقای آخوندی در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوی مدیرعامل فعلی استقلال منتشر شده اصلا ربطی به موضوع مورد بحث ما ندارد. چرا که در این نامه درخواست شده تا تکلیف زمین‌هایی از این دست مشخص شود. چرا که خیلی از سالن‌های ورزشی فارغ از سند هستند. این نامه هیچ ربطی به موضوع کمپ استقلال ندارد و همه این مسائل نمایش‌هایی است که آقایان می‌خواهند سوء مدیریت‌شان را که باعث ورشکست شدن یک باشگاه با بیش از 40 میلیارد تومان بدهی شده است، پشت آن پنهان کنند. خطیب باید به مسئولان ذیربط پاسخ دهد که چرا این کار را کرده است.

واعظ آشتیانی در پاسخ به این سؤال که وقتی خودتان مدیرعامل استقلال بودید چرا به این موضوع رسیدگی نکردید، تصریح کرد: در ابتدا که من وارد استقلال شدم نمی‌دانستم موضوع کمپ نیست و وقتی مستندات به دستم رسید به علی‌آبادی رئیس وقت سازمان تربیت بدنی گفتم که چرا این زمین را به نام استقلال نمی‌زنید که او پاسخ داد اینکار شدنی نیست چون اجاره شده است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه فتح‌الله‌زاده نامه‌ای در اختیار دارد که در آن با امضای واعظ آشتیانی عنوان شده که زمین کمپ استقلال توجیه اقتصادی ندارد و این زمین را نمی‌خواهیم و دلیل شما برای دادن این نامه چه بوده، گفت: این زمین غیرقانونی توجیه ندارد ضمن اینکه در آن زمین حق کاربری زمین تعریف شده و شما نمی‌توانید در کاربری ورزشی تغییرات ایجاد کنید و در آن رستوران، تالار عروسی، کافی‌شاپ، تالار نمایش و .. ایجاد کرد. من چون می‌دانستم این موضوع غیرقانونی است آن نامه را نوشتم و حتی به آقای رسولی‌نژاد هم گفتم ریشه این موضوع را دربیاورید. برای من جالب است که حتی یک نفر از وزارت مسکن درباره اظهارات نادرست این آقایان موضع نگرفته و پاسخی نداده است و فقط آقای حناچی که از بدنه وزارت مسکن است، در این باره اظهار نظر کرد. من همان زمان نامه نوشتم که این زمین معارض دارد که البته هنوز هم دارد. اما نکته مهتر بحث من این است که این زمین قانونی نیست و سر فرعیات نباید صحبت کرد. این امکاناتی که باید به مردم می‌دادند نه به باشگاه دولتی و هر فرد حقیقی که علاقمند و توانمند به ایجاد امکانات ورزشی است می‌توان از آن استفاده کند. حتی در برنامه نود هم دیدید که مدیرعامل استقلال هر چه سعی می‌کرد نامه‌ها را به آقای خادم نشان دهد، او اصلا به آن نامه‌ها نگاه نمی‌کرد.من فکر می‌کنم با انتشار صحبت‌هایم مسئولان وزارت ورزش تازه به هوش بیاید. آقایان هیچ مدرکی برای ادعاهایشان ندارند و قرارداد این زمین اجاره‌ای است.

وی افزود: زمانی که این زمین معارض داشت ما به این باور بودیم که نباید روی این پروژه کار کرد چرا که آبادی آن باعث بالا رفتن ارزش افزوده می‌شود و معارض هم قاعدتا مطالبه بیشتری خواهد داشت. من فکر می‌کنم وزارت ورزش و جوانان و وزارت مسکن و حتی دستگاه‌های نظارتی باید به این موضوع ورود کنند تا همه چیز مشخص شود.

واعظ آشتیانی ادامه داد: زمانی که من به استقلال آمدم بازیکنان این تیم در زمین شماره 2 آزادی و پشت صندوق عقب ماشین‌شان لباس‌هایشان را عوض می‌کردند اما ما آمدیم و زمین دستگردی را سالانه اجاره کردیم چون از AFC می‌آمدند و این مسائل در ارزیابی و نمره‌دهی تاثیرگذار بود و من تعجب می‌کنم چطور مسئولان AFCآن زمان که در زمین شماره 2 آزادی آنگونه تمرین می‌کرد امتیاز می‌دادند. حرف‌های مدیرعامل باشگاه استقلال توجیه است و منطق ندارد. اگر او راست می‌گوید که می‌خواستند کمپ استقلال را به او بدهند خب می‌رفت و آنجا را می‌ساخت و 200 میلیارد تومان را به جیب خودش می‌گذاشت اما این مکان‌ها قابل فروش نیستند که آقایان روی آن قیمت می‌گذارند.

وی در مورد زمین تلو که مدیرعامل باشگاه استقلال مدعی است آن زمین هم جزو اموال استقلال به حساب می‌آید خاطرنشان کرد: زمین تلو که مدیرعامل فعلی استقلال می‌گوید در زمان آقای آقامحمدی یا آقای میرولد به باشگاه استقلال داده شده، باید بگویم این طور نیست و این زمین در زمان آقای ایروانی به استقلال واگذار شده و آن هم به این صورت بود که یک قطعه زمین در تلو برای استقلال گرفته می‌شود و سند آن هم به نام باشگاه استقلال زده می‌شود و زمانی که من مدیرعامل استقلال بودم سند این زمین به من داده شد و من هم آن را در گاوصندوق باشگاه گذاشتم. البته باید بگویم که آقای ایروانی به آقای زریبافان که آن زمان رئیس مجمع باشگاه استقلال بود گفته بود که سند زمین تلو را مدت‌هاست که پیش خودم نگه داشتم اما نگران هستم که این زمین به سرنوشت ساختمان لارستان و بدهی‌های استقلال دچار شود. اما درباره زمین تلو باید بگویم که این زمین هم قیمت ندارد چون در حریم شهر تهران است و حریم شهر تهران جایی است که سلول‌های تنفسی شهر تهران به حساب می‌آید و فقط باید آنجا کمربند سبز تشکیل داد و نهایتا گل و گیاه و یا درختکاری آنجا صورت بگیرد. حالا اینکه ایشان قیمت 80 میلیون تومان برای این زمین را از کجا آورده از نکات عجیبی است که پاسخش را فقط خودش می‌داند اما باید بگویم که سند زمین تلو در سال 88 به من داده شد.

مدیرعامل اسبق استقلال خاطرنشان کرد: مدیرعامل فعلی استقلال تنها مدیری است که اموال استقلال را فروخته است. او در سال 78 شش قطعه زمین که حدود 339 متر است را در خیابان لارستان نبش جهان‌سوز فروخت که متعلق به استقلال بود. مورد دوم هم در خیابان لارستان کوچه افتخار است که بابت بدهی فروخته شد. ملک اولی که گفتم به شخصی به نام بدرنیا فروخته شد و شما بروید بررسی کنید ببینید ایشان کیست. این از افتخارات ایشان است که اموال استقلال را فروخته و جزو آن دسته مدیرانی است که در استقلال همیشه اخراج شده است و خودش با پای خودش نرفته و اسم این موضوع را عشق به استقلال می‌گذارد!

وی در مورد اینکه آیا هیأت مدیره استقلال از فروش این اموال مطلع بوده یا نه، پاسخ داد: قطعا مصوبه هیأت مدیره هم همراه ایشان بوده اما مهم این است که بار مالی ایجاد شده چگونه به وجود آمده و این مهم است. زمانی که من به استقلال آمدم دو طبقه از ساختمان باشگاه استقلال در سعادت آباد به مبلغ 80 میلیون تومان در رهن بود که ما آن را پرداخت و آزاد کردیم. البته من چون می‌خواهم صادقانه صحبت کنم باید بگویم که شاید آن زمان که این اتفاق افتاد مدیرعامل فعلی استقلال مدیرعامل آن زمان نبود. البته سازمان بازرسی کل کشور گزارش جامعی در این باره قبلا تهیه کرده بود اما من محتوای آن را نمی‌دانم اما می‌دانم که درباره همه این اتفاقات صحبت شده است.البته می‌بینیم که من بحث‌هایی که می‌کنم بر اساس حسابرسی و تراز مالی است و تراز مالی هم رویه منطقی برای هر شرکتی به حساب می‌آید اما می‌بینیم که بعضی از ریزدانه‌های روزی‌خور در سایت استقلال صحبت می‌کنند و قصد پاسخگویی دارند که چرا واعظ آشتیانی فقط حرف می‌زند و چرا تراز مالی ندارد ولی من در این نشست خبری تراز مالی‌ام را به همه نشان می‌دهم که همه متوجه شوند اصل داستان چیست.

وی افزود: مدیرعامل فعلی استقلال می‌گوید 3.5 میلیارد بدهی انباشته در این باشگاه وجود دارد اما طبق تراز مالی که من در اختیار دارم و امضای واقعی همه اعضای هیأت مدیره وقت زیر آن قرار دارد روزی که ما استقلال را تحویل گرفتیم بدهی 3 میلیارد بود که عملکرد ما باعث شد این میزان به یک میلیارد و 370 میلیون تومان کاهش پیدا کند. و به نظرم اگر بحث شفاف‌سازی مطرح است وزارت ورزش باید این موضوع را پیگیری کند. مدیرعامل فعلی استقلال استاد پیش‌خور کردن درآمدهاست و سال 87 که ما به استقلال آمدیم سازمان لیگ اعلام کرد که درآمد این باشگاه پیش خور شده است یعنی اگر ما باید یک میلیارد تومان دریافت می‌کردیم آقای مدیرعامل فعلی آن را پیش خور کرده بود و روزی هم که از استقلال رفتیم یک میلیارد و 200 میلیون تومان در سازمان لیگ و 300 میلیون پول بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را به جا گذاشتیم که در حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان می‌شد.ما دو فصل در استقلال بودیم و 2 تا 3 میلیارد درآمد داشتیم و موفق شدیم 5 میلیارد بدهی باشگاه را هم بدهیم و طبق ادعای او که من 10 میلیارد پول گرفته بودم میان 16 میلیارد تومن تا 10 میلیارد تومان 6 میلیارد اختلاف است که اگر حرف او صحیح باشد ما باید بدهی زیادی بالا می‌آوردیم و من نمی‌دانم با پیش‌خوری‌هاییکه ایشان کرده مدیرعامل بعدی استقلال چه کاری می‌تواند انجام دهد چرا که خود مدیرعامل فعلی اعلام کرده که 3 میلیارد تومان از بودجه سال بعد را برداشته و پیش خور کرده است. این چه مدیریتی است که او می‌گوید اقتصاددان است اما از ریاضی چیزی نمی‌داند؟! من به حرف‌های خود او استناد کردم که این حرف‌ها را می‌زنم. زمانی که من مدیرعامل استقلال بودم سازمان تربیت بدنی وقت قرار بود 2 میلیارد و 700 میلیون تومان به ما بدهد که اگر آقای سعیدلو این کار را انجام می‌داد برای اولین بار باشگاه استقلال می‌توانست به سوددهی برسد و بزرگترین ضربه را به استقلال همین آقای سعیدلو زد که نگذاشت این روند ادامه پیدا کند.

واعظ آشتیانی خاطرنشان کرد: اگر همه حرف‌های مدیرعامل فعلی استقلال را درست فرض کنیم باز هم باید بگوییم که ما استقلال را با دو میلیارد تومان تحویل دادیم نه با 40 و خرده‌ای میلیارد تومان و همانطور که گفتم اگر سعیدلو دو میلیارد و 700 میلیون را به ما می‌داد ما نزدیک به 1 میلیارد و 200 میلیون سود می‌کردیم و تراز مالی نشان می‌داد که روند رو به رشدی را تجربه می‌کردیم. ما استقلال را با 18 تا 20 نفر اداره می‌کردیم و در هزینه‌ها صرفه‌جویی  می‌دادیم اما آقایان هر کدام 8 معاون و 10 مشاور دارند. استقلال و پرسپولیس باشگاه نیستند و باید به آنها تیم گفت آیا به نظر شما هر تیم این همه مشاور می‌خواهد؟ هر کسی هم که از آقایان انتقاد کند به گونه‌ای مورد لطف قرار می‌گیرد و به نظرم وقتی به پول بیت‌المال نظارت نمی‌شود بیشتر از این هم نمی‌شود انتظار داشت.

وی درباره صحبت‌های مقداد نجف‌نژاد رئیس هیأت مدیره باشگاه استقلال که گفته بود ما 16 میلیارد تومان برای هزینه‌ها مصوب کرده بودیم اما 24 میلیارد تومان هزینه شد، تصریح کرد: این حرف‌های آقای نجف‌نژاد یا ازبی‌خبری بوده یا مطلع بودند ک اگر مطلع باشند عذر بدتر از گناه است وقتی کسی خودش در جایگاه قانونگذار قرار دارد در ذهن مردم اینگونه متبادر می‌شود که چگونه یک قانونگذار در یک باشگاه دولتی بیشتر از مصوب هزینه می‌کند وجالب اینجاست که در پایان فصل هم این صحبت‌ها را انجام می‌دهد.
 
واعظ‌ آشتیانی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه مهدی رحمتی برای استقلال اسپانسر آورده و از نظر شما این کار صحیح است یا نه، پاسخ داد: در تاریخ 14 /11/78 این موضوع مصوبه هیأت مدیره شدکه در که یک بند آن آمده در جهت جذب اسپانسر و برای تشویق شرکت‌ها به این موضوع مقرر گردید که 10 درصد کل مبلغ قرارداد به عنوان حق جذب به کسی که این اسپانسر را می‌آورد تعلق گیرد اما مقرر شد هیچ یک از اعضای هیأت مدیره اقوام و کلیه کارکنان باشگاه شامل حال این موضوع نخواهند بود و آقایان بهتر است قبل از اینکه این کار را انجام دهند و با افتخار آن را اعلام کنند حداقل مصوبه هیأت مدیره را لغو می‌کردند و سپس این کار را انجام می‌دادند. این کار یک خلاف است و باید در این باره پاسخگو باشند. من کاری به رحمتی ندارم اما نفس کار اشکال دارد.
 
وی درباره اینکه فتح‌الله‌زاده او دست به هر کاری می‌زند تا در باشگاه استقلال حضور پیدا کند، گفت: اگر بنا بود به هر قیمتی حتی فروپاشی اخلاق مسئولیت بگیرم، در آن زمان که قائم مقام سازمان تربیت بدنی بودم چشمم را به خیلی از مسائل می‌بستم و یا به هر قیمتی خودم را در جایگاه مدیرعاملی استقلال نگه می‌داشتم اما مثل آقایان نیستم که متوسل به هر چیزی بشوم تا در جایگاهم باقی بمانم. من باید بگویم که دوستان زیادی در گروه‌های سیاسی مختلف دارم اما فکر می‌کنم فردی که معادلات سیاسی را نمی‌شناسد از این حرف‌ها میزنند که آنهم به این دلیل است که وقتی فردی فقط در راه باکو در رفت و آمد است نباید هم از مسائل سیاسی سردربیاورد! من نیاز به این حرف‌ها ندارم و مردی نیستم که حرفم دو تا شود. من اگر حرفی بزنم پایش می‌ایستم و اگر دوستان خبرنگار به من لطف دارند و نظرات من را می‌خواهند دلیل دست و پا زدن من نیست بلکه حرکات برخی‌هاست که نشان می‌دهد آنها برای ماندن دست و پا می‌زنند و حالا هم می‌گویند یک سال استقلال را به ما بدهید‌ تا کارهای اقتصادی انجام دهیم. آقایان استقلال که 4 سال به صورت نذری در اختیار شما بود را ورشکست کردید حالا چطور و با چه برنامه قوی می‌خواهید همه چیز را درست کنید؟ هیأت مدیره که هیچ وقت در صحنه نبوده آیا شرایطی بهتر از این می‌خواستید؟ شما که18 ماه استقلال را با سرپرستی اداره کردید پس چرا آن موقع گل‌هایتان رابه سر این تیم نزدید؟ این حرف‌ها نشانه دست و پا زدن است. من انسانی نیستم که در حضور میلیون‌ها آدم دست مافوقم را ببوسم! اومی‌خواهد بماند اما من زیر بار حرف غیرکارشناسی نرفتم و خودم را جدا کردم. او می‌گوید من 50 درصد پول استقلال را از سازمان تربیت‌بدنی گرفته بودم اما اصل داستان این بود که من قرار بود سال اول 50 درصد سال دوم 60 درصد و سال سوم 70 درصد درآمد استقلال را تهیه کنم تا بتوانیم استقلال را به خودکفایی برسانیم. برای شما جالب است بگویم امضای آقای سعیدلو طبق اسنادی که در اختیار من است به گونه‌ای دیگر است اما امضایی که آقایان از قول آقای سعیدلو به همه نشان دادند شکل دیگری داشت!
واعظ آشتیانی در ادامه این نشست خبری با نشان دادن تفاهمنامه‌ای از شرکت آل‌اشپورت با استقلال گفت: طبق این تفاهم‌نامه که آن را می بینید تامین پوشاک استقلال برای دو سال به مبلغ 280 هزار دلار به آل‌اشپورت واگذار شد که سالی 140 هزار دلار قیمت آن است اما سال 87 که به استقلال آمدم و این قرارداد را دیدم متوجه شدم شماره پیوست ندارد و آن را فسخ کردم و در تاریخ 6/9/87 تفاهمنامه جدیدی منعقد شد که قرار شد طی دو فصل پوشاک استقلال را شرکت آل‌اشپورت تهیه کند که سال اول مبلغ آن 250 هزار دلار و سال دوم 300 هزار دلار بود که در مجموع این مبلغ 550 هزار دلار می‌شود و شما 550 هزار دلار را با 280 هزار دلار آقایان مقایسه کنید.

وی در ادامه باانتقاد از سعیدلو رئیس وقت سازمان تربیت‌بدنی گفت: روزی که من از استقلال رفتم سعیدلو به دلیل زاویه‌ای که بامن داشت عملکرد من را به سازمان بازرسی کل کشور ارجاع داد تا از من آتو بگیرد.و بازرسی هم در چند نوبت برایم نامه نوشت که یکی از آنها جالب است و در آن منعکس شده من مشکل مالیاتی دارم که مدیرعامل فعلی استقلال هم در مصاحبه‌ای که با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس داشت این نکته را مطرح کرد که این خود نشراکاذیب و افترا است. من مثل آقایان نیستم که بگویم با عشق به استقلال آمدم بلکه من وظیفه اداری‌ام را انجام دادم اگر من به دارایی بدهی مالیاتی دارم پس چرا تا الان برایم نامه نزدند؟! یکی به مدیرعامل فعلی استقلال بگوید رئیس امور مالی که باجناق خود شماست مگر مدیرعامل می‌تواند مالیات من را کسر نکنید؟ طبق اسنادی که در اختیار من است و خبرنگاران هم آن را می‌بینند من از استقلال حقوق نمی‌گرفتم که شامل مالیات 10درصد باشد بلکه من از این باشگاه حق‌الزحمه می‌گرفتم چرا که اگرمن از استقلال حقوق می‌گرفتم باید سنوات، حق ماموریت،‌مرخصی و .. هم شامل حال من می‌شد که این اتفاق نیفتاد در حالی که باید از من 5 درصد مالیات می‌گرفتند 10 درصد مالیات از من اخذ شد که با این حساب من 5درصد از استقلال طلبکارم.
 
مدیرعامل اسبق استقلال در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا به شما پیشنهاد مدیرعاملی استقلال داده شده یا نه، افزود: هیچ خبری در این باره ندارم و با من هم مذاکره نشده است.
 
وی در پایان گفت: از زمانی که آقای گودرزی وزیر ورزش و جوانان شده مبارزه با بداخلاقی و لمپنیسم را شروع کرده و آب در لانه مورچه ریخته که این موضوع قابل تقدیر است و امیدوارم در این راه مدبرانه و دور از هیجان گام بردارد و نگران جوسازی‌ها و تهمت‌ها نباشد. چرا که عده‌ای ببر پوشالی هستند و وقتی قاطعیت را ببینند عقب‌نشینی می‌کنند. متاسفانه این روزها سالم زندگی کردن و سالم مدیریت کردن هزینه دارد و امیدوارم که گودرزی هم از مسیرش منحرف نشود و محکم کار کند.
 
انتهای پیام/ی  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها