امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82649
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۲۰
تعداد بازدید: 23
سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس: صبح روز دوشنبه هشتم اردیبهشت ماه، بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس بخش خصوصی در محدوده ...

سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس: صبح روز دوشنبه هشتم اردیبهشت ماه، بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس بخش خصوصی در محدوده بزرگراه آزادگان دوربرگردان حکیم هشت نفر از هموطنان کشورمان جان خود را از دست دادند.

* اپیزود اول

پس از وقوع این حادثه، پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با عذرخواهی از شهروندان، عنوان کرد: بلافاصله پس از این سانحه، جلسه کمیته انضباطی تشکیل شد و براساس بند 20 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی حکم انحلال شرکت خصوصی(راهور سبز پایتخت) که اتوبوس مذکور متعلق به آن است، صادر شد.

محمد باقر قالیباف شهردار تهران نیز ضمن ابراز تاسف از حادثه واژگونی اتوبوس دستور تشکیل تیم‌های مختلف جهت رسیدگی و بررسی علل این حادثه و پیگیری امور مربوط به مجروحان را صادر کرد.

جعفر تشکری هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیرو دستور قالیباف گزارش خود را در خصوص حادثه ارائه کرد. وی در این باره گفت: اطلاعات ما نشان می‌دهد که در زمان برخورد اتوبوس سرعت 50 کیلومتر بر ساعت داشته است که هرچند بر اساس آیین نامه راهنمایی و رانندگی و سرعت مجاز در بزرگراه، این سرعت در زمره سرعت های مجاز تعریف شده بوده، ‌اما برای ورود به رمپ سرعت باید کمتر می بود تا راننده کنترل لازم را داشته باشد. پلیس نیز در ارزیابی خود گفته راننده با سرعت نامطمئن وارد این خروجی شده که سرعت مطمئنه از سرعت مجاز کمتر است،‌ اما راننده سرعت مطمئنه نداشته است.

تشکری‌هاشمی در بخش دیگری از گزارش خود، افزود: شیشه های اتوبوس سه جداره هستند که دوجداره آن نباید لبه تیز داشته باشند و لایه میانی باید از پخش شدن خرده شیشه جلوگیری کند اما شیشه‌های این اتوبوس به صورت سکوریت و ذرات ریز و پودری عمل نکرده اند و بیشتر آسیب وارده به مسافران از این شیشه‌ها بوده است.

* اپیزود دوم

حادثه واژگونی اتوبوس در محدوده بزرگراه آزادگان ضمن تالم و تاثری که برای خانواده‌های داغدیده، شهروندان و مسئولان شهری به همراه داشت، فرصتی شد برای بهره‌برداری سیاسی برخی افراد و جناح‌های سیاسی کشور.

در این میان شخصیت‌ها سایت‌ها و روزنامه‌های اصلاح طلب موجی را به راه‌انداختند تا با فشار آوردن به شهردار تهران، قالیباف را مجبور به استعفا کنند.

محسن سرخو از اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران در مصاحبه‌ای مقصر اصلی را شهرداری تهران دانست و با یادآوری غرق شدن یک کشتی در جنوب شرقی آسیا که با استعفای نخست وزیر آن کشور همراه شد، خواست تا مسئولان شهری استعفا کنند. 

عبدالحسین مختاباد دیگر نماینده اصلاح طلب شورای شهر عنوان کرد: من از خانواده‌های مجروحان و متوفیان می‌خواهم بروند شکایت کنند، جان هشت انسان جلوی چشم ما از دست رفت و این وضعیت درست نیست، بالاخره یک نفر باید بابت این قبیل حوادث استعفا کند.

روزنامه آفتاب در میان رسانه‌های این گروه نقش اصلی را برعهده گرفت؛ این روزنامه در طول یک هفته اخیر با انتشار یادداشت و گزارش‌هایی تلاش کرد تا مسئولان شهرداری را مقصر اصلی این حادثه نشان دهد. این روزنامه حتی دولت احمدی‌نژاد را در این سانحه مرگبار مقصر معرفی کرد.

 

برخی دیگر از این روزنامه و سایت‌ها با انتشار مطالبی  این پازل را تکمیل کردند.
 

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها