امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82666
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۱۲
تعداد بازدید: 28
به گزارش فارس، یک منبع مطلع سوری به پایگاه خبری النشره لبنان اعلام کرد که دادگاه قانون اساسی سوریه پس از سه روز بررسی صلاحیت 24 نامزد انتخابات ریاست ...

به گزارش فارس، یک منبع مطلع سوری به پایگاه خبری النشره لبنان اعلام کرد که دادگاه قانون اساسی سوریه پس از سه روز بررسی صلاحیت 24 نامزد انتخابات ریاست جمهوری، امروز نام نامزدان رسمی را اعلام خواهد کرد.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه 13 خرداد برگزار خواهد شد و در مهلت قانونی نام‌نویسی، که پنجشنبه به پایان رسید، 24 نفر داوطلب، مدارک خود را تحویل دادگاه قانون اساسی این کشور دادند که مهم‌ترین آنان بشار اسد رئیس جمهور کنونی است.

طبق قانون انتخابات سوریه، پارلمان این کشور به همراه دادگاه عالی قانونی اساسی سه روز فرصت دارند که صلاحیت‌ها را بررسی کنند که امروز این مهلت سه روزه به پایان می‌رسد.

از طرفی دیگر، همزمان با تشدید فعالیت‌های دولت سوریه برای فراهم کردن مقدمات روند دموکراتیک انتخابات در سوریه، حملات ایذائی گروهک‌های مسلح به شهرهایی مانند دمشق افزایش پیدا کرده است تا مناطق امن این کشور را ناآرام جلوه دهند.

اول اردیبهشت (21 آوریل) یک مقام سوری در همین خصوص، بدون اشاره مستقیم به انتخابات ریاست جمهوری سوریه که اصلی‌ترین  رکن آن حضور مردم ، تاکید کرد که 19 میلیون از مردم سوریه در مناطقی هستند که در کنترل دولت این کشور قرار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها