امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82674
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 4 روزنامه کثیرالانتشار صبح کشور در بخش اخبار ویژه خود به مطالب و ...

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، 4 روزنامه کثیرالانتشار صبح کشور در بخش اخبار ویژه خود به مطالب و موضوعات روز پرداخته‌اند که در زیر این مطالب را می‌خوانید.

::::::::کیهان:::::::::

فشار به روحانی برای درگیر شدن در پرونده سران فتنه

یک اندیشکده آمریکایی می‌گوید روحانی از سرکوب آشوب‌های خیابانی سال 78 حمایت کرد.سوزان مالونی در پایگاه اینترنتی اندیشکده بروکینگز مدعی شد آزمون واقعی روحانی نه در توانایی یا عدم توانایی دستیابی به توافق هسته‌ای در سیاست خارجی بلکه تمرکز روی مسائل داخلی و از جمله حقوق مخالفان سیاسی است.این تحلیلگر آمریکایی بدون اشاره به رسوایی‌های دولت متبوعش در زندان‌های مخفی گوانتانامو و ابوغریب و ده‌ها زندان مشابه دیگر در اروپا و آسیا می‌نویسد: زندان اوین نماد خشونت همیشگی مورد تایید و حمایت جمهوری اسلامی است کسانی امید داشتند با روی کار آمدن روحانی، موضوع زندانیان و حقوق بشر تغییر کند اما تاکنون شاهد اقدام چندانی نبوده‌ایم. موسوی  و کروبی همچنان به خاطر برانگیختن اپوزیسیون  در حصر هستند. آنها با نهادهای تئوکرات (مذهبی) تاوان سنگینی پرداختند.

مالونی با بیان این مطلب که روحانی خود یک منتقد احمدی‌نژاد بود اما، مسئله حقوق بشر هیچ‌گاه در دستور کار مبارزه او قرار نداشت، افزود: وی در مقام دبیر شورای عالی امنیت ملی سرکوب اعتراضات در سال 1999 (1378) را در دانشگاه تهران تایید کرد و به منظور جلوگیری از هرگونه ابراز همدردی آشکار با جنبش موسوم به «فتنه»، با دقت و هوشیاری، فضای به مثابه میادین مین سیاسی پس از انتخابات 2009 را پشت سر گذاشت و همچنان از طرح درخواست آشکار آزادی موسوی و کروبی طفره می‌رود.در ادامه این تحلیل آمده است: معلوم نیست روحانی در قمار سیاست خارجی و چالش هسته‌ای موفق شود اما آزمون واقعی او در سیاست داخلی است نه توافق یا عدم توافق هسته‌ای با غرب(!)در همین حال خبرگزاری آلمان در تحلیلی نوشت روحانی این روزها به خاطر اهمیت ندادن به موضوع حصر موسوی و کروبی از سوی برخی اصلاح‌طلبان نظیر خاتمی مورد انتقاد قرار دارد. خاتمی در این باره گفته که از دولت روحانی انتظار می‌رفت کشور کمتر امنیتی اداره شود.

شگرد چند لایه برای تخریب و سانسور منتقدان دولت

رئیس‌جمهور تصریح کرد: آنچه من می‌فهمم این است که کشور با تقابل نمی‌تواند در دنیا موفق باشد و راه این دولت راه تعامل سازنده با دنیاست، اما وقتی ما حرف از تعامل سازنده می‌زنیم، می‌گویند می‌خواهید با دنیا بسازید؟ نخیر، پس می‌خواهیم در برابر دنیا خنجر بکشیم.

روحانی که در مراسم معرفی اساتید نمونه سخن می‌گفت، اظهار داشت: آنچه من می‌فهمم این است که راه تقابل با دنیا نمی‌تواند راه موفقیت باشد، من از اول گفتم راه این دولت، تعامل سازنده با دنیاست، تا می‌گوییم تعامل سازنده می‌گویند می‌خواهید با دنیا بسازید؟ نخیر می‌خواهیم بجنگیم، خنجر می‌خواهیم بکشیم! بله، می‌خواهیم با دنیا صحبت کنیم، با منطق صحبت کنیم و مسائل را حل کنیم، ممکن است جایی حل نشود که در این صورت یک راه حل دیگر پیدا می‌کنیم.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: باید افرادی که دنیا، سیاست، حقوق و منطقه را می‌شناسند و عظمت و زجر این ملت را می‌فهمند انتقاد کنند و اشکالات را بیان کنند و بگویند که راه غلط بوده و راه صحیح این است.شرط اخیر روحانی مبنی بر طرح انتقاد از سوی کسانی که سیاست و حقوق و دنیا را می‌شناسند، علاوه بر دیگر شرط‌هایی است که پیش از این مطرح کرده و به تخطئه منتقدان پرداخته است. او قبلا خود را حقوقدان و منتقدان را سرهنگ توصیف کرده و سپس منتقدان توافق ژنو را عده‌ای بی‌سواد و کم‌سواد که از جاهای خاص پول می‌گیرند، خوانده بود. روحانی همچنین منتقدان را فاقد شناسنامه خوانده و ضمنا با معرفی کردن خود به عنوان فراجناحی، منتقدان را بی‌شناسنامه یا جناحی معرفی کرده است. مجموعه این برچسب‌ها، مهندسی نوعی سانسور علیه منتقدان را تداعی می‌کند.اما درباره بخش اول سخنان رئیس‌جمهور باید گفت آقای روحانی چندین ‌بار است که اولا به عمد یا سهو چند رژیم مستکبر و شیطانی نظیر آمریکا و انگلیس را به عنوان «دنیا» معرفی می‌کند و ثانیا حامیان عزت و استقلال کشور را به عنوان افرادی که معتقد به درگیری و جنگ با دنیا هستند، جا می‌زند. این رفتار- تخریب منتقدان از طریق تحریف مواضع آنها- طبیعتا رفتار خردمندانه و منصفانه‌ای نیست. هر چند که علت آن را باید در ضعف استدلال‌های دولت جست‌وجو کرد. ثالثا مسیر تعامل و اعتماد‌سازی، مسیری دوسویه است در حالی که مسیر مذاکرات فعلی، مسیر اعتمادسازی یکطرفه در برابر فشارهای فزاینده غرب می‌باشد و قطعا به راه‌حل نمی‌رسد؛ همچنان که می‌بینیم هم‌اکنون دولت‌های غربی طلبکارتر شده‌اند.

همه قضاوت‌های آقای وزیر این‌قدر عجولانه است؟!

مرور اظهار برخی مقامات دولتی و به‌ویژه وزیر ارشاد از سردرگمی و بلاتکلیفی حکایت می‌کند. علی جنتی چگونه درباره مستندی قضاوت می‌کند که می گوید خود فیلم را ندیده است.وب‌سایت مشرق با انتشار این تحلیل خاطرنشان کرد:‌ بلاتکلیفی زمانی است که وزیر ارشاد از یک طرف می‌گوید که چنین مستندی را ندیده و از آن سو سعی در نفی آن می‌کند! جنتی ابتدا در توصیفی از این مستند چنین می‌گوید: «این افراد آمده‌اند این توهین‌ها را در قالب سی‌دی مطرح کرده‌اند و در مجامع عمومی در حجم انبوهی انتشار داده‌اند.اما بلافاصله در پاسخ به این پرسش که آیا خود شما این مستند را دیده‌اید گفت: «من آن را شخصا ندیده‌ام اما مطالبی درباره‌اش خوانده‌ام.» آخر چطور می‌شود وزیر ارشاد بدون دیدن یک مستند و صرفا با شنیدن درباره‌آن به موضع‌گیری پیرامون آن بپردازد؟ یعنی در دستگاه عریض و طویل ارشاد حداقل دو مشاور وجود ندارند که شده به هنگام صرف صبحانه یا عصرانه (!) شرایط تماشای این مستند را برای وزیر فراهم کنند. اگر با وزیر مخابرات روبرو بودیم که از ندیدن این مستند حرف می‌زد ایرادی نداشت همان‌طور که وزیر نفت هم می‌تواند از محتویات چنین مستندی بی‌اطلاع باشد اما از وزیر ارشاد که سیاستگذاری در حیطه کاری‌اش از طریق مشاهده چنین آثاری تعریف می‌شود حداقل انتظار این است که چنین مستندی را دیده باشد اما ایشان در یک بلاتکلیفی آشکار از ندیدن مستند حرف می‌زنند و در کنارش این را می‌گویند که هدف از ساخت این مستند، تخریب است! آخر برادر عزیز! چطور جرأت می‌کنی درباره مستندی که ندیده‌ای و فقط مطالبی درباره‌اش خوانده‌ای به صراحت موضع‌گیری کنی؟!

زیباکلام: دوره موسوی خوئینی‌ها و محتشمی سپری شده است

«زمان موسوی خوئینی‌ها و محتشمی سپری شده و اکنون ناطق نوری و علی مطهری برای اصلاح‌طلبان مهم‌تر از موسوی خوئینی‌ها هستند.»این تحلیل را صادق زیباکلام عنوان کرد و تصریح نمود برخی چهره‌های سیاسی نظیر موسوی خوئینی‌ها وزن خیلی زیادی ندارند. وی در مصاحبه با آریا افزود: در شرایط فعلی بنده معتقدم فردی مثل آقای خاتمی بسیار تاثیرگذارتر از آقای موسوی خوئینی‌ و علی مطهری بسیار تعیین‌کننده‌تر از آقای خوئینی‌هاست در واقع این دو در یک مقطعی کاربرد داشته‌اند و وزنه سیاسی بوده‌اند اما مشکل اساسی این تیپ افراد این است که نتوانستند سوار قطار دموکراسی‌خواهی شوند که در دوران اصلاحات به راه افتاد و از این قطار جا ماندند.

وی ادامه داد: آینده در گرو جریان دموکراسی‌خواهی است. بنابراین چهره‌ها و شخصیت‌هایی می‌توانند تعیین‌کننده باشند و البته تعیین‌کننده هستند که واقعا در این جریان قرار گرفته باشند و با گفتمان دموکراسی‌خواهی همسو و همراه شده باشند. به طور حتم در مقطعی که موسوی خوئینی‌ها و محتشمی‌پور وزنه سیاسی بودند خاتمی و سیدحسن خمینی مطرح نبودند اما واقعیت این است که از آن زمان عبور کرده‌ایم.زیباکلام گفت: در شرایط امروز بنده معتقدم فردی چون ناطق نوری برای جریان اصلاح‌طلب خیلی مهم‌تر از موسوی خوئینی‌هاست چرا که بعد از انتخابات 22خرداد 88 فاصله ناطق نوری از اصولگرایان، دشمنان توسعه سیاسی و دموکراسی‌خواهی خیلی بیشتر شده است و به همان میزان به جریان دموکراسی‌خواهی نزدیک شده است.

وی نقش افرادی چون ناطق نوری و علی مطهری را در انتخابات اسفند 94 مهم خواند و گفت: افرادی چون محتشمی‌پور، موسوی خوئینی‌ها، علیرضا علوی‌تبار و چپ سابق یعنی روحانیون مبارز و دفتر تحکیم وحدت متاسفانه نتوانستند با جریان دموکراسی‌خواهی که به راه افتاد همسو و هم‌جهت شوند و برای آن تلاشی کنند.زیباکلام تاکید کرد: عامل تعیین‌کننده در انتخابات برچسبی مثل اصلاح‌طلب، چپ، دفتر تحکیم وحدت، اصولگرا و کارگزاران نیست، بلکه مهم این است که در گفتمان دموکراسی‌خواهی افراد چه نقشی داشته‌اند.یادآور می‌شود زیباکلام در فیلم تبلیغاتی حسن روحانی که در ایام تبلیغات انتخاباتی پخش شد، حضور داشت اما بعدها ضمن فاصله‌گذاری با روحانی گفت که او به شکل تصادفی انتخاب شده است. زیباکلام قبلا این را هم گفته که کسانی چون هاشمی و دیگران به کار دوره‌گذار می‌آیند و پس از آن می‌شود از آنان عبور کرد.

ملک عبدالله بیچاره است عربستان را سعودالفیصل  اداره می‌کند

امیر سابق قطر به شدت آل سعود را مورد حمله قرار داده و از نابودی رژیم سعودی ظرف مدت 12 سال سخن می‌گوید.به گزارش پایگاه السومریه نیوز، نوار ویدئویی از حمد بن خلیفه آل ثانی منتشر شده که طی آن از طرحی برای سرنگونی نظام حاکم بر عربستان از سوی قطر پرده برمی‌دارد. امیر سابق قطر در این نوار ویدئویی می‌گوید: خاندان حاکم بر عربستان رو به زوال است و عربستان و مصر دو کشور عربی مایه ننگ برای عرب هستند.حمد بن خلیفه می‌افزاید: اگر آمریکایی‌ها در عراق موفق شوند نوبت بعدی عربستان سعودی است. زورگویی سعودی‌ها سبب شده است که احدی با آنها نتواند به تفاهم برسد.وی احتمال داد که حکومت آل سعود حاکم بر عربستان طی دوازده سال نابود شود زیرا اختلاف شدیدی میان ملک عبدالله و دیگر افراد خاندان در جریان است.

حمد از هماهنگی میان وی و برخی کشورهای عربی قبل از نشست دمشق برای تحریک ضد سعودی خبر داد و از کشورهایی که با عربستان سعودی همکاری می‌کنند و روابط قوی با آن دارند به کشورهای فاقد کرامت یاد کرد و این دو کشور از نگاه امیر قطر، مصر و اردن است.

امیر سابق قطر در این نوار صوتی می‌گوید: ملک عبدالله بیچاره است و سعودالفیصل اداره‌کننده اوضاع می‌باشد.

ماجرای عبرت‌آموز پاسپورت سفیر ویژه رئیس‌جمهور

حمید ابوطالبی دیپلمات ارشد ایرانی که با کارشکنی آمریکا نتوانسته به محل مأموریت خود در مقر سازمان ملل برود، انتخاب شخص رئیس جمهور بوده است.ابوطالبی بهمن سال گذشته به عنوان نماینده و سفیر رسمی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل معرفی شد اما وزارت خارجه و دولت آمریکا تاکنون در برابر عزیمت وی به نیویورک کارشکنی کرده و از صدور ویزا امتناع نموده‌اند.در این میان گزارش «دانا» حاکی است ابوطالبی گزینه شخص روحانی بوده و وزارت خارجه نیز این پیشنهاد را پذیرفته است.ابوطالبی پیش از این انتصاب، معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور بود و از دیپلمات‌های مورد اعتماد رئیس جمهور به شمار می‌رود.گروکشی غیرقانونی دولت آمریکا در ماجرای ابوطالبی ضمن اینکه دهن‌کجی آشکار به اعتمادسازی یکسویه طرف ایرانی است، صلاحیت رژیم آمریکا در میزبانی سازمان ملل را زیر سؤال می‌برد. با این وجود وزارت خارجه پیگیری این موضوع را مسکوت گذاشته و ظاهراً ترجیح می‌دهد در حباب اعتمادسازی و تنش‌زدایی با شیطان بزرگ رخنه‌ای حاصل نشود!

دولت آمریکا در حالی رأساً در برابر فرستاده دولت ایران کارشکنی کرد که آقای روحانی پس از سفر شهریور ماه سال گذشته به نیویورک در مصاحبه با فایننشال تایمز گفت اوباما را مؤدب و میانه‌رو یافتم.یکی از شعارهای تبلیغاتی دکتر روحانی در انتخابات سال گذشته بازگرداندن احترام به پاسپورت ایرانی بود اما دست بر قضا اکنون پاسپورت سفیر ویژه او به سازمان ملل، مورد دهن‌کجی مستکبران آمریکایی قرار گرفته و ظاهراً اهتمامی هم برای دفاع از حیثیت این یک پاسپورت ویژه وجود ندارد.عجیب‌تر از همه اینکه سعید لیلاز عضو مرکزیت حزب کارگزاران چندی پیش مدعی شد مأموریت ابوطالبی، تنش‌زدایی با آمریکا بوده است!

:::::::جام جم:::::::::

امتداد دلواپسی تا بهارستان

یک روز پس از برگزاری همایشی با عنوان دلواپسیم که از سوی منتقدان دولت برگزار شد، صحن علنی مجلس دیروز شاهد نطق انتقادی سه نفر از نمایندگانی بود که از حاضران در آن همایش بودند.

الیاس نادران، علیرضا زاکانی و مهدی کوچک‌زاده سه نماینده‌ای بودند که دیروز در نطق خود در مجلس از برخی سیاست‌های دولت انتقاد کردند. نادران در نطق خود از عملکرد دولت در بحث هدفمندی انتقاد کرد و به مذاکرات هسته‌ای هم اشاره‌ای داشت و اعلام کرد که نسبت به مذاکرات دلواپس است. زاکانی هم از برخی سیاست‌های فرهنگی و اقتصادی دولت انتقاد کرد و کوچک‌زاده هم در نطق خود گفت: من دلواپس اصل انقلاب هستم.

در همین حال، ابراهیم نکو، نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس به ایرنا گفت: شنیده‌ایم عده‌ای از نمایندگان به دنبال تشکیل فراکسیون دلواپسی هستند.مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس هم گفت: من نمی‌دانم چرا زمان احمدی‌نژاد، هیچ‌کس دلواپس نشد؟

تکرار یک گمانه از سوی کوثری

اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس در گفت‌وگو با سایت جهان درباره وضع جمشید دانایی‌فر، گروهبان ربوده شده از سوی جیش العدل گفت: اکنون مسئولیت این موضوع در مجلس با آقای محسنی ثانی است.

خبرها و شایعاتی وجود دارد مبنی بر این‌که دانایی‌فر زنده است و تروریست‌ها مکانش را جابه‌جا کرده‌اند.

وی با بیان این‌که ما، هم خبر زنده بودن و هم خبر کشته شدن او را شنیده‌ایم درباره برخی ادعاها مبنی بر همکاری دانایی‌فر با گروهک تروریستی جیش العدل گفت: نمی‌شود موثق گفت ولی احتمال این وجود دارد که با اقدام این فرد بوده که دیگر سربازها سر پست نگهبانی خوابشان برده است. وزارت کشور تاکنون هیچ‌یک از این گمانه‌ها را تائید نکرده و بارها تاکید کرده که با توجه به اهمیت این موضوع، باید از گمانه‌زنی در این زمینه پرهیز کرد.

واکنش نمایندگان به اظهارات یونسی

سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به جلسه دیروز این کمیسیون گفت: نمایندگان در این نشست، نسبت به مسائل مطرح شده از سوی یکی از مسئولان دولتی مبنی بر بازگرداندن شیر و خورشید، بشدت عکس‌العمل نشان داده و این‌گونه اظهارات را بشدت محکوم کردند.

به گزارش انتخاب، علی یونسی، دستیار رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی در یک کنفرانس خبری، گفت: عده‌ای خیال می‌کردند نماد شیر و خورشید در میان پرچم ایران یک نماد سلطنتی است، اما این‌گونه نیست.

یونسی با بیان این‌که شیر نماد حضرت علی(ع) و خورشید نماد حضرت محمد(ص) است و تنها تاجش مربوط به شاه بود، گفته است: اگر به من باشد، هلال‌احمر را تغییر می‌دهم و شیر و خورشید را جایگزین آن می‌کنم؛ البته برای هلال‌احمر هم احترام قائلم.

آزمایش موفقیت‌آمیز انهدام پهپاد کرار با موشک شلمچه

آزمایش عملیاتی سامانه ارتفاع متوسط مرصاد با استفاده از موشک ساخت داخل شلمچه با حضور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) و مسئولان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با موفقیت انجام شد و یک فروند پهپاد کرار با استفاده از این موشک، هدف قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در حاشیه آزمایش این سامانه گفت: سامانه مرصاد یک سامانه موشکی ارتفاع متوسط است که نسبت به نمونه‌های خارجی خود از توانایی تعقیب بیشتر و بهتر اهداف، قابلیت جنگ الکترونیک و همچنین افزایش برد راداری برخوردار است و به صورت کاملا بومی در کشور تولید می‌شود.

مناظره هسته‌ای در کمیسیون امنیت ملی

مناظره موافقان و مخالفان توافق ژنو یکشنبه هفته آینده در کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی خانه ملت، در نشست و مناظره اول که یکشنبه سی و یکم فروردین در کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برگزار شد فریدون عباسی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی و یکی از معاونان وزارت امور خارجه حضور داشتند.

براساس این گزارش، نشست اول درباره موضوعات مربوط به مساله پرونده هسته‌ای، توافق ژنو و عملکرد دولت و وزارت امور خارجه در دوره یازدهم بود که در قالب سخنرانی موافق و مخالف و به صورت مناظره بررسی شد.

اعزام هیات برای پیگیری ماجرای زنجانی

پایگاه اینترنتی تودی زمان ترکیه با اشاره به پرونده مالی بابک زنجانی مدعی شد: ایران هیات‌هایی را به کشورهایی نظیر ترکیه، تاجیکستان و مالزی که زنجانی در آنها فعالیت داشته، اعزام کرده است تا پول‌های وی را پیدا کنند.

به گزارش تسنیم، این پایگاه اینترنتی در گزارش خود آورده است: حتی اگر تهران نتواند این پول‌ها را بازگرداند، مقامات ایران می‌دانند که این پول غیرقانونی از خود ردی به جا می‌گذارد و می‌خواهند بدانند این پول کجا شسته شده است.

توکلی پیگیر رانت 650 میلیون یورویی

احمد توکلی، نماینده مردم تهران در مجلس و عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار، در ادامه پیگیری‌های خود درباره موضوعی که از آن به عنوان رانت 650 میلیون یورویی در وزارت صنعت، معدن و تجارت یاد می‌شود، گزارش دیگری را به رئیس و نمایندگان مجلس ارائه کرد.

توکلی که پیش از این در نامه‌ای به بانک مرکزی نیز در این باره تذکر داده بود در گزارش اخیر خود آورده است: بنده بیش از این ادامه مکاتبات با بانک مرکزی را وظیفه نمی‌دانم و ان‌شاءالله از طریق مراجع قانونی دیگر موضوع را پیگیری خواهم کرد.

توکلی پیش از این اعلام کرده بود وزارت صنعت، معدن و تجارت در ماه‌های ابتدایی دولت برای یکی از واردکنندگان عمده نهاده‌های دامی، رانت قائل شده است.

::::::::::جمهوری اسلامی::::::::::::

یک دختر اردنی توسط پدر مسیحی‌اش به جرم گرویدن به دین اسلام به قتل رسید. به گزارش العالم، منابع پلیس اردن اعلام کرده اند: این مسیحی اهل استان عجلون در اردن پس از اینکه متوجه شد دختر 17 ساله‌اش به دین اسلام گرویده است درکمال خونسردی وی را به قتل رساند. این دختر بعد از پذیرفتن دین مبین اسلام هر روزه در مراسم مذهبی در دانشگاه اردنی‌ها در امان پایتخت اردن شرکت می‌کرد. وقتی پدر مسیحی این دختر متوجه پذیرفتن دین اسلام توسط وی می‌شود، با ضربات متعدد سنگ بر سرش، وی را از پای در می‌آورد. العالم به نقل از منابع محلی در اردن می‌افزاید: مسلمانان منطقه با شنیدن خبر قتل دردناک این دختر تازه مسلمان، با تجمع در مقابل کلیسای محلی در شهر عجلون خواستار برخورد با پدر قاتل وی شدند و در عین حال از مقامات خواستند به خاطر گرویدن دختر مقتول به دین مبین اسلام، پیکر وی بنا به آیین‌های اسلامی کفن و دفن شود. پلیس محلی با اعلام دستگیری پدر دختر مقتول اعلام کرده تحقیقات در مورد این حادثه همچنان ادامه دارد.

دبیر کل شورای کودک و مادر مصر گفت یک دختر جوان 18 ساله مصری با سفر به برخی کشورهای عربی وادار به 60 بار ازدواج! شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از القدس العربی: "عزة العشماوی" گفت: یکی از دختران جوان مصری از کنسولگری این کشور در یکی از کشورهای عربی کمک خواسته است. این دختر جوان از مقامات مصری خواسته بود تا او را به کشورش باز گردانند. وی گفت: بعداً مشخص شد که این دختر جوان از طریق یک فرد عرب مقیم مصر که در زمینه تجارت انسان فعالیت می‌کند، به خارج از این کشور سفر کرده است. عزة العشماوی گفت: این دختر 18 سال سن دارد و به طور میانگین هر 3 روز یکبار در طول مدت اقامت خود در خارج از مصر ازدواج کرده است. وی در جریان برنامه "بصراحة" افزود: این دختر به اسم ازدواج فریب خورده است، بنابراین باید یک برنامه ملی برای پایان دادن به مشکلات کودکان در چارچوب مشخص، وضع شود.

سردار شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ما پای آقای خاتمی ایستادیم و از همه مدیران آن به غیر از وزیر ارشاد حمایت کردیم،‌ گفت: سپاه خودش را ذیل رهبری می‌داند و با این رویکرد که دولت روحانی اقدامات خود را در محوریت رهبری داشته باشد، سپاه نهایت همکاری را می‌کند. به گزارش فارس، رمضان شریف دیروز در نشستی با عنوان نقش رسانه و روابط عمومی در کارآمد نشان دادن نظام اسلامی و مقابله با عملیات روانی دشمن با بیان اینکه احمدی نژاد گزینه سپاه نبوده است، اظهار کرد: هر دولتی که کار و تلاش صادقانه انجام دهد، مورد اقبال مردم خواهد بود و صرفاً عملکرد دولت اصلاحات، انتخاب احمدی نژاد بود. وی همچنین با اشاره به روی کار آمدن دولت روحانی افزود: عملکرد احمدی نژاد نیز باعث انتخاب روحانی شد و این سیر در آینده نیز با قضاوت و انتخاب مردم ادامه خواهد داشت.

::::::::قدس:::::::::

دستور ویژه روحانی

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اجرای فیلترینگ واتس آپ گفت: براساس دستور رئیس جمهور موضوعات مرتبط با شبکه‌های اجتماعی پیش از هر اقدامی در کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی فضای مجازی بررسی خواهد شد.

انفجار بمب دستی در سراوان

ایسنا: درویش نارویی، فرماندار سراوان از انفجار یک بمب دستی در منطقه سراوان استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت که این حادثه هیچ گونه تلفاتی نداشته است.

رأی پرونده قضات کهریزک

فرارو: محمد اصلانی، وکیل‌مدافع قاضی حداد- یکی از متهمان در پرونده کهریزک - از صدور رأی متهمانان این پرونده تا پایان شهریور ماه خبر داد.

صهیونیستها و اخراج دانشجویان ایرانی

خانه ملت: سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اخراج تعدادی از دانشجویان ایرانی از نروژ گفت: متأسفانه کشورهای عضو اتحادیه اروپا تابع سیاستهای آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند و تلاش می‌کنند، سطح علمی جوانان ایرانی را کاهش دهند.

واکنش قالیباف به یک شایعه

نسیم: محمدباقر قالیباف، شهردار تهران گفت: شایعات را گوش ندهید؛ نه از شهرداری قرار است بروم، نه پسرم بازداشت شده، نه قرار به کم شدن حقوق کارکنان است و نه نیرویی تعدیل می‌شود.

وحشت غرب از توزیع گوشت حلال

فارس: حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان قم گفت: اخیراً شاهد بوده‌ایم که بعضی از کشورهای غربی توزیع گوشت حلال در کشورشان را ممنوع کرده‌اند، زیرا بر این باورند گوشت حلال به همراه خود پیامی دارد و این موضوع وحشت آنها را برانگیخته است.

واکنش جنتی به اظهارات پدر

جهان: علی جنتی، وزیر ارشاد در حاشیه بازدید از کتابخانه ملی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد اظهارات آیت‌ا... جنتی در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته تهران خطاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سخنان ایشان سخنان خوبی بود. ایشان توصیه‌هایی داشتند مبنی بر اینکه مراقب باشید تا کتابهایی که می‌خواهد در نمایشگاه کتاب عرضه شود، مشکلی نداشته باشند.

وی گفت: در واقع ایشان گفتند، نویسنده‌هایی که بدنام هستند و مشکل دارند، کتابهایی از آنها چاپ نشود و ما از این صحبتها استقبال می‌کنیم.

جزییات جدید از هک 18 میلیون ایمیل

مهر: سرهنگ علی نیک نفس، سرپرست مرکز امداد و فوریتهای سایبری پلیس فتا با تشریح جزئیات جدید هک 18 میلیون آدرس ایمیل گفت: هکرها با خرید حفره های امنیتی و استفاده از بازی های آنلاین در شبکه های اجتماعی به سرقت اطلاعات ایمیل 18 میلیون نفر در دنیا اقدام کردند.

یک‌زن، رئیس جاسوسی‌پنتاگون

قدس آنلاین: خبرها حاکی است که ژنرال «ماری لژر» معاون رئیس ستاد اطلاعات ارتش آمریکا احتمالاً به عنوان رئیس بخش جاسوسی پنتاگون منصوب خواهد شد و وی اولین زنی است که ریاست اطلاعات دفاعی پنتاگون را برعهده می‌گیرد.

پیگیری اخراج دانشجویان ایرانی از نروژ

ایرنا: محمدرضا زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه غربی‌ها آپارتاید علمی را اعمال می کنند، گفت: از وزارتخانه‌های علوم و خارجه درخواست می کنیم مشکل تعلیق دانشجویان ایرانی در نروژ را پیگیری کنند.

ساخت دیسک ترمز هواپیما در ایران

مهر: کوره‌های عملیات حرارتی که اصلی‌ترین مرحله ساخت دیسک ترمز هواپیما را انجام می‌دهند، در مجتمع تولید دیسک و ترمز هواپیمایی فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی هوایی ارتش، تولید و راه اندازی شد.

به گفته مسؤولان فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی هوایی ارتش، ساخت و تولید این کوره‌ها در داخل نیرو باعث صرفه جویی اقتصادی کلانی شده است.

اظهارات جالب ایمن الظواهری

انتخاب: ایمن الظواهری، رهبر شبکه القاعده در آخرین پیام ویدیویی خود به هواداران این گروهک تروریستی گفته است که شاخه القاعده عراق که وارد سوریه شده، برای مبارزه با دیگر گروه‌های اسلامگرا! در سوریه فاجعه سیاسی به بار آورده است. وی خطاب به نیروهای القاعده که برای جنگ به سوریه رفته اند، گفته است که «در میان نیروهای خودمان آبشار خون راه انداختید». رهبر القاعده همچنین در این ویدیو هشدار داده که اگر نتوان بشار اسد را سرنگون کرد، ایران از افغانستان تا لبنان را کاملاً در سیطره خود و شیعیان درخواهد آورد.

آزادی چند اسیر ایرانی در سوریه

عصر ایران: برخی منابع آگاه در میان مخالفان در سوریه از برنامه آزادی چند اسیری که ادعا می شود ایرانی هستند، به دنبال توافق آتش بس چند روزه در شهر حمص سوریه، خبر دادند.

منتقدان توافق ژنو در همایش «دلواپسیم»

همایش منتقدان توافقنامه ژنو با عنوان «دلواپسیم» دیروز در محل لانه سابق جاسوسی آمریکا در تهران برگزار شد. تعدادی از منتقدان توافق ژنو در این همایش با در دست داشتن دست‌نوشته‌هایی انتقاد خود را از این توافق ابراز کردند. برخی نمایندگان مجلس از جمله فاطمه آلیا، مهدی کوچک‌زاده، محمدکوثری و الیاس نادران، محمد سلیمانی، روح ا... حسینیان، جواد کریمی قدوسی نیز در این همایش حاضر شدند. شرکت‌ کنندگان همایش «دلواپسیم» با امضا طوماری، انتظارات خود را درباره مذاکرات هسته‌ای به تیم مذاکره‌ کننده اعلام کردند.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها