امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 28
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82690
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان شهریار با بیان اینکه سیاست کلی دولت یازدهم سیاستی براساس اعتدال است اظهار داشت: با فرازوفرودهایی که داشته‌ایم هیچ راهی برای پیشبرد اهداف نظام جز تکیه بر اعتدال وجود ندارد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود تصریح کرد: لازم است رقابت سیاسی در انتخابات همچون یک مسابقه که با رعایت قواعد این عرصه که آن را قانون مشخص کرده صورت می‌گیرد، انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه کشور با مشکلات زیادی مواجه است یادآور شد: جوانان متقاضی کار جمعیت زیادی را به خود اختصاص داده‌اند و انتظار عامه مردم معیشت مطلوب‌تر، کاهش تورم و گرانی است اما از سوی دیگر محدودیت منابع مالی و بیماری‌های مزمن اقتصادی و نظام بودجه‌ریزی کشور باعث شده منابعی برای این امر وجود نداشته باشد.

انصاری بر همین اساس به رکود در تولید، محدودیت در سرمایه‌گذاری‌ها و عقب‌ماندگی از اهداف سند چشم‌انداز اشاره و تصریح کرد: در سال 91 رشد اقتصادی منفی 5 بوده است و امسال اگر خیلی تلاش شود به رشد 3 درصد برسیم در حالی که در سند چشم‌انداز سالانه باید رشد اقتصادی 8درصدی باشد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه برای دستیابی به این رشد سرمایه‌گذاری سنگین در حوزه تولید می‌طلبد و این جز با مدیریت جهادی که مقام معظم رهبری فرمودند و همچنین اقتصاد مقاومتی که بسته سیاستی آن ابلاغ شد و فرهنگ اقتصادی و فرهنگ جهادی میسر نیست.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ادامه داد: طی 3 سال گذشته 130 هزار میلیارد تومان یارانه داده شده و حدود 38 هزار میلیارد تومان کل بودجه عمرانی در 3 سال گذشته بوده است؛ البته در بحث یارانه‌ها دولت مصمم است براساس اعتماد به مردم آن را پرداخت کند.

وی با تاکید بر اینکه در بخش اقتصادی باید اطمینان سرمایه‌گذاری‌های غیردولتی را جلب کنیم یادآور شد: جذب سرمایه‌گذاران مقیم خارج از کشور و آنهایی که دنبال سرمایه‌گذاری هستند باید صورت گیرد.

انصاری با بیان اینکه رئیس‌جمهور هفته‌ای بیش از دو ساعت جلسات اقتصادی با تیم اقتصادی برگزار می‌کند افزود: آقای رئیس‌جمهور خود هدایت مساله اقتصاد را در دست گرفته‌اند و اگر هدایت شخص وی در مهار گرانی نبود نمی‌توانستیم ظرف 8 ماه 10 واحد درصد تورم را کاهش دهیم.

وی در پایان به آمده لایحه جامع تقسیمات کشوری به دولت خبر داد و گفت: براساس  این لایحه تقسیمات کشوری صورت خواهد گرفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها