امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82699
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با تعدادی از دانش‌‌آموختگان نخبه مدارس علوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با تعدادی از دانش‌‌آموختگان نخبه مدارس علوم اسلامی اهل سنت جنوب ایران با اشاره به اینکه شیعه و سنی مشترکات بسیاری از جمله قرآن، پیامبر اکرم(ص) و اسلام دارند اظهار کرد: در این میان دو گروه به وجود آمده است عده‌ای که تابع مکتب اهل بیت(ع) هستند و عده‌ای که راه دیگری را در پیش گرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: کیفیت اجتهاد نیز با توجه به ایجاد این دو گروه متفاوت شده است، بر اساس روایاتی که در کتاب‌های اهل سنت و شیعه وجود دارد، پیامبر اکرم(ص) پیش‌بینی همه امور را داشته و می‌دانستند در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

این مرجع تقلید به حدیث ثقلین اشاره کرد و گفت: قرآن و اهل بیت(ع) همواره با یکدیگر بوده و تا قیامت با هم هستند و از هر خطایی مصون هستند.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: در مطالعه روایات و احادیث باید دقت داشته باشیم، زیرا احادیث جعلی وجود دارد که ممکن است آدمی را به اشتباه بیندازد، از این رو باید با شناخت معیارهای اهل بیت(ع) احادیث و روایات درست را بسنجیم و به آنها اجتهاد کنیم.

وی عنوان داشت: رهبر باید با تقوا باشد تا بهانه‌ای به دست دشمنان ندهد و بتواند با آنها به مبارزه بپردازد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اسلام همه را به اتحاد و برادری سفارش کرده است، تاکید کرد: دشمنان به دنبال نابودی شیعه و اهل تسنن هستند همه تلاش‌ها باید در راستای اتحاد در برابر آمریکا و صهیونیست باشد، زیرا آنها دشمنان همه مردم هستند.

آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: از آنجایی که دشمن همواره به دنبال نابودی مسلمانان است ما باید با اتحاد، مناظره و گفت‌وگو به پا خیزیم و تنها تماشاگر نباشیم.

وی تصریح کرد: مسلمان کسی است که در برابر دشمنان به میدان بیاید در این راستا خوب است افراد از میان خود فردی که شجاع، مدبر و توانمند است را انتخاب و همگی پشت سر او حرکت کنند.
انتهای پیام/78008/ل30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها