امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8273
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عیسی امامی نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عیسی امامی نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت در تذکری آیین‌نامه‌ای و در جریان بررسی بند الحاقی 8 بودجه 92 که درباره اختصاص 50 درصد عوارض قانون مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران به شاخص‌های توسعه نیافتگی بود، اظهار داشت: با بیان این تذکرات، ما به دنبال احقاق حق هستیم.

وی با استناد به اصل 3 قانون اساسی که بر رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه آحاد ملت تأکید دارد، اظهار داشت: این بند الحاقی مربوط به تمام استان‌های کشور و شهرستان‌ها و آحاد ملت بزرگ ایران است.

وی با بیان اینکه، نظام اقتصادی باید براساس توزیع عادلانه در کشور شکل گیرد، گفت: سهم برخی استانهای مهم کشور از مالیات بر ارزش افزوده تنها 3.3 درصد است که این وضعیت بسیار نگران کننده‌ای است.

امامی با طرح این سئوال که تا چه زمانی باید این عقب‌ماندگی‌ها در کشور موج بزند، تصریح کرد: اینکه می‌گویند سیل جمعیت به سمت شهر تهران سرازیر است، به دلیل همین عقب‌ماندگی‌هاست، آیا این عادلانه است، اگر امکانات به صورت عادلانه در سراسر کشور توزیع شد، سیل مهاجرت به سمت پایتخت نمی‌بود، باید از سرجمع منابعی که از تهران تولید می‌شود، برای توزیع عادلانه آن در سراسر کشور برنامه‌ریزی شود.

نماینده گلستان در مجلس در خاتمه خاطرنشان کرد : ما در کمیسیون تلفیق کلی اصرار کردیم تا بخش خصوصی بتواند در شهرستانها حضور یابد، چون زیرساختها و امکانات مناسبی در شهرستانها وجود ندارد، لذا سرمایه‌گذار در تهران سرمایه‌گذاری می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار