امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82733
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 134
ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد روند پیشرفت تشکیل فراکسیون اعتدال مجلس شورای اسلامی ...

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد روند پیشرفت تشکیل فراکسیون اعتدال مجلس شورای اسلامی گفت: الان با توجه به نزدیکی انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس جنب و جوش برای پیوستن به فراکسیون اعتدال بیشتر شده است.

وی با اشاره به اهمیت یافتن نقش این فراکسیون در انتخابات هیئت‌رئیسه افزود: نمایندگان در حال رصد فراکسیون بوده و قدرت آن را در تصمیم‌گیری‌های آتی مجلس شناسایی کرده‌اند، لذا با مراجعات خود جهت عضویت به مرور آن را به رسمیت می‌شناسند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اعلام عضویت‌های غیر رسمی که در این میان صورت گرفته است، گفت: پیش‌بینی می‌شود که در مجموع استقبال خوبی از فراکسیون اعتدال صورت گیرد هرچند عواملی سبب کندی راه‌‌اندازی آن شد.

وی در توضیح این عوامل به بحث منتسب کردن فراکسیون به دولت اشاره و بیان کرد: جمعی از نمایندگان مجلس به نوعی تلاش کردند این فراکسیون را متعلق به دولت دانسته و اعضای آن را وکیل‌الدوله بنامند.

نکو با اشاره به اینکه نمایندگان در تصمیم‌گیری و عضو شدن در فراکسیون‌ها آزادند و به رسالت نمایندگی خود نیز واقف هستند، گفت: اتهامات یاد شده سبب شد اعضای فراکسیون اعتدال بخشی از وقت خود را به پاسخگویی به منتقدان مصروف سازند.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس اظهار کرد: عامل دیگر کندی راه‌اندازی فراکسیون اعتدال این بود که برخی لیدرهای فراکسیون رهروان ولایت از آنجا که احساس کردند با تشکیل فراکسیون اعتدال شانس اکثریت یافتن آنها از دست خواهد رفت تلاش کردند با رایزنی با برخی اعضای فراکسیون اعتدال آنها را از عضویت در آن منصرف کرده که این نیز ترمز دیگری برای تشکیل فراکسیون اعتدال بود که هنوز نیز این کوشش‌ها از سوی بعضی اعضای فراکسیون رهروان ادامه داد.

وی در توضیح سومین عامل کند شدن روند تشکیل فراکسیون اعتدال گفت: ارائه پیشنهادات و بررسی آنها از سوی اعضا سبب شد ما بخشی از وقت خود را به بحث در این مورد گذرانده که البته پیشنهادهای بسیار ارزشمندی دریافت کردیم که می‌تواند فراکسیون اعتدال را از برخی بلایا مصون کرده و بیمه کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار