امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82739
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فریور لاهیجی در نشست خبری که به مناسبت برگزاری کنگره سالانه ارتوپدی برگزار شد گفت: یکی از معضلات این حوزه بحث ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، فریور لاهیجی در نشست خبری که به مناسبت برگزاری کنگره سالانه ارتوپدی برگزار شد گفت: یکی از معضلات این حوزه بحث تجهیزات است به همین دلیل دولت تصمیم گرفته پس از 30 سال تجهیزات پزشکی ارتوپدی را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

وی ادامه داد: ما در تولید داخل توانمندی پوشش تمام خدمات ارتوپدی را نداریم چرا که تنوع تجهیزات ارتوپدی آنقدر وسیع است که از عهده پوشش کیفی و کمی آن برنمی‌آییم.

لاهیجی گفت: 7 شرکت تولید کننده تجهیزات ارتوپدی در کشور داریم که با افزایش قیمت ارز، کشورهای اروپایی و آمریکایی فرصت را به کشورهای هندی و چینی دادند و قیمت اعظم بازار در دست این کشورها قرار گرفت.

عضو هیأت مدیره انجمن ارتوپدی ایران ادامه داد: طبق دستورالعمل سالهای گذشته پزشکان ارتوپدی در بیمارستان‌های دولتی مجبور به استفاده از کالاهای ایرانی هستند و این در حالی است که هیچ شرکتی در ایران وجود ندارد که همزمان بتواند بیمارستان‌های متعددی را پوشش دهد.

لاهیجی افزود: سالانه 200 هزار تصادف و 18 هزار کشته در کشور ثبت می‌شود و سایر افراد در گروه مجروحان قرار می‌گیرد که به تجهیزات ارتوپدی نیاز شدیدی پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه در کنار فعالیت مجاز شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات ارتوپدی، بعضی از کالاها به صورت قاچاق به کشور وارد می‌شود.

وی نسبت به افزایش قیمت تجهیزات ارتوپدی هشدار داد و گفت: قیمت تجهیزات ایرانی نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است و بیش از 70 درصد افزایش قیمت را نسبت به 4 سال پیش شاهد هستیم.

وی گفت: بیمه‌ها برای پروتزهای ارتوپدی متعهد می‌شوند که از فردا هزینه آنها را در بیمارستان‌های دولتی متقبل شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار