امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82743
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد نامدار عبداللهیان ظهر امروز در مراسم تجلیل از معلم‌های نمونه لرستان در خرم‌آباد، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد نامدار عبداللهیان ظهر امروز در مراسم تجلیل از معلم‌های نمونه لرستان در خرم‌آباد، ضمن گرامیداشت هفته معلم و یاد و خاطره شهید مطهری، اظهار داشت: معلمی شغل نیست، بلکه هنر، شأن و مقام است.

وی افزود: معلمی از صفات الهی است به گونه‌ای که شهید مطهری اسوه و الگو بوده است.

عبداللهیان گفت:‌اگر قرار است معلمان نمونه شوند، باید از دو ویژگی علم و همخوانی و هم‌راستایی گفتار و رفتار برخوردار باشند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اضافه کرد: ما باید نیروهای انسانی را به سمت تخصص‌گرایی ببریم و این کار زمان‌بر است، لذا ممکن است 5 تا 6 سال آینده طول بکشد.

عبداللهیان ادامه داد: نظام رتبه‌بندی معلم‌ها در اولویت کاری امسال آموزش و پرورش است که بر اساس این نظام معلم‌های با انگیزه و کاردان از حقوق و مزایای بیشتری برخوردار می‌شوند.

این مسئول افزود: هر ملتی سه سرمایه نیروی انسانی، نیروی طبیعی و فضای فیزیکی دارد که خوشبختانه ما از نیروی انسانی بالایی برخوردار هستیم، لذا باید به سمت ظرفیت‌های آموزش و پرورش پیش برویم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور عنوان داشت: هر معلم باید سعی کند حداقل دو مقاله و یا تألیفاتی داشته باشد و معلم‌ها باید به سمت تولید و محتوا پیش بروند.

عبداللهیان خاطرنشان کرد: بدترین تولید به اولیا این است که در مقابل بحث‌های مدیریتی که آنها می‌توانند داشته باشند، از اولیا پول بگیرند.

وی تصریح کرد: در سال جاری به منظور کمک هرچه بیشتر به بخش غیر دولتی 500 هزار صندلی از بخش‌های غیر دولتی و مدارس غیر انتفاعی خریداری می‌شود که در قبال این صندلی‌ها دانش‌آموزانی از مدارس دولتی به آنها داده می‌شود.

این مسئول عنوان داشت:‌معلمی که در مدرسه دولتی تدریس می‌کند، می‌تواند با اطمینان خاطر کار کند.

عبداللهیان گفت: یکی دیگر از برنامه‌های امسال اضافه کردن 5 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به رشته‌های دانشگاه فرهنگیان است که این کار برای ارتقاء مهارت‌های حرفه‌ای معلم‌ها در حال اجراست.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بیان داشت: المپیادهای درونی از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش در سال جاری هستند

لازم به ذکر است، در ادامه این مراسم از 421 معلم نمونه در سطح استان لرستان تجلیل شد.
انتهای پیام/85001/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها