امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82757
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح امروز در نشست دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح امروز در نشست دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های سراسر کشور که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، خطاب به دبیران شوراها گفت: در حوزه سیاست‌گذاری‌ها، هر سیاست و تصمیمی که اتخاذ می‌شود، باید اجرایی شود و توفیق اجرای این سیاست‌ها به همت و توان شما بستگی دارد.

وی در ادامه اولین گام در پیشبرد برنامه‌های ستاد و شوراها را در این حوزه، انگیزه برشمرد و اظهار داشت: بدون داشتن انگیزه، نمی‌توان کاری از پیش برد، نباید خدمت در این عرصه، تنها در چارچوب یک وظیفه اداری تلقی شود، بلکه باید با نگاهی توحیدی در این عرصه خدمت کرد و آن را وظیفه‌ای الهی و دینی دانست.

دبیرکل ستاد در ادامه بر پایش اثرگذاری فعالیت‌ها در جامعه تاکید کرد و با بیان اینکه احساس مسئولیت اجتماعی دومین گام در پیشبرد برنامه‌ها است، گفت: جامعه‌ای سالم است که تمامی نهادها، دستگاه‌ها و تک تک افراد جامعه به وظایف خود به درستی عمل و احساس مسولیت کنند و مسئولیت‌پذیری، تعهد و کسب رضای خدا را سر لوحه کارهای خود قرار دهند.

رحمانی‌فضلی همچنین، پایبندی به قانون و انجام وظایف اداری را سومین گام دانست و افزود: قانون همیشه به نفع جامعه و امورات آن است، اگر قانون رعایت و اجرا شود، کشور متضرر نخواهد شد ولی اگر قانونمند نباشیم، هرج و مرج رواج خواهد یافت.

وی قدرت برنامه‌ریزی و تسلط بر موضوع را گام چهارم در تحقق برنامه‌های ستاد و شوراها خواند و گفت: برای برنامه‌ریزی درست، شناخت و تسلط بر موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است، دبیران شوراها باید در مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد، روش‌های مقابله، کنترل، صیانت ، پیشگیری، درمان و... به موضوع تسلط داشته باشند.

وی در ادامه خطاب به دبیران شوراها گفت: شما چون نقش ستادی دارید، قدرت هماهنگی به عنوان گام پنجم را هم باید داشته باشید و این هماهنگی مستلزم رعایت پنج اصل توجه به قانون و اجرای دقیق وظایف قانونی، نحوه ایجاد تعامل مناسب و ارتباط با حوزه‌های مختلف، قدرت اقناع‌سازی و  تحلیل، پیگیری مسائل و نظارت و ارزیابی است.

دبیرکل ستاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتبارات تخصیص‌یافته به استان‌ها افزود: شوراها در صورتیکه عملکرد خود را به شیوه درست در حوزه‌های صیانت، پیشگیری، درمان، مقابله و... ارائه کنند، بودجه خواهند گرفت ، چون بودجه‌ها براساس عملکرد توزیع می‌شوند. رحمانی‌فضلی در ادامه بر تشکیل جلسات شورا به صورت مستمر و با حضور استاندار هر استان، بازدید از مراکز نگهداری درمان و کاهش آسیب (ماده 16) توسط دبیران شوراها و جلب مشارکت کلیه اقشار جامعه در امر مبارزه تاکید کرد و گفت: باید ائمه جمعه و جماعات، علما، اساتید، دانشگاهیان، ورزشکاران، هنرمندان و دیگر اقشار ذی‌نفوذ جامعه در این امر احساس مسئولیت و مشارکت کنند، اگر مسئله مبارزه با اعتیاد اجتماعی نشود، موفقیت حاصل نخواهد شد.

وی در پایان با اشاره به جمعیت آماری معتادان در کشور گفت: وجود یک میلیون و 325 هزار معتاد در کشور و پیامدها ناشی از اعتیاد و آمارهای این حوزه، می‌طلبد که وقت خود را در راه مبارزه صرف کنیم، چرا که نجات حتی یک انسان هم برای ما حائز اهمیت است.

در پایان نشست از دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های خوزستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه به دلیل عملکرد مناسبشان تقدیر شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها