امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82759
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان ظهر امروز در مراسم سپاس معلم در کانون امام علی(ع) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان ظهر امروز در مراسم سپاس معلم در کانون امام علی(ع) اراک گفت: در شرایطی که تربیت نسل جدید به دلیل ابزارهای نوین ارتباط جمعی از حد خانواده و مدرسه فراتر رفته معلمان باید بکوشند با مطالعه و تحقیق، علم و آگاهی خود را به روز کرده تا بتوانند به نیازهای جوانان و نوجوانان پاسخ دهند.

وی تصریح کرد: امروز مهم‌ترین رسالت معلمان تربیت نسل کارآمد است، نسلی که بتواند تمام پاسخ‌ها و نیازهای فردای جامعه را به درستی پاسخ داده و از نیروهای تاثیرگذار در پیشرفت و عمران کشور باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش لازمه پرورش فکری و علمی دانش‌آموزان را مجهز بودن معلمان به دانش روز دانست و ادامه داد: معلمی که از مطالعه و تحقیق به دور باشد هیچ‌گاه نخواهد توانست انسان‌های پرسشگر و ژرف اندیش تربیت کند.

محمدیان با بیان اینکه دانش‌آموزان از سرمایه‌های ارزشمند کشور هستند، گفت: تربیت انسان‌های پرسشگر نیازمند عشق است، عشق به آموختن و یاد دادن و معلمان باید همواره این عشق را در وجود خود نگاه داشته و آن را شعله‌ور کنند.

وی تاکید کرد: معلمان باید بدانند رسالت امروز آنان ساختن دانش‌آموزانی برای فردای کشور است چرا که این دانش‌آموزان فردا سکان هدایت جامعه را در دست خواهند گرفت.

معاون وزیر آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی با تکیه بر اخلاقیات و روحیه پرسشگری و مشارکت جویی را از مهم‌ترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش عنوان کرد و خاطرنشان کرد: برای پرورش فکری و علمی دانش‌آموزان نیاز است که معلم‌ها دانش خود را افزایش دهند.

در این  مراسم از حسن شاه‌قلی به عنوان معلم نمونه کشوری، استاد محمد اورنگ به عنوان معلم پیشکسوت، خانواده معلم شهید محمدرضا سبحانی و 11 معلم نمونه استانی قدردانی شد.
انتهای پیام/87003/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها