امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8276
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بعد از گذشت حدود یک ماه از خرید تضمینی گندم در کشور، 630 هزار تن از 9 استان ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بعد از گذشت حدود یک ماه از خرید تضمینی گندم در کشور، 630 هزار تن از 9 استان کشور شامل ایلام،خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد و هرمزگان خریداری شده است.

به گزارش فارس، ارزش ریالی این میزان گندم 4 هزار و 550 میلیارد ریال با نرخ کیلویی 720 تومان است که به گفته مسئولان به طور کامل به کشاورزان پرداخت شده است.

همچنین این میزان خرید تضمینی از 113 مرکز در 9 استان کشور که شامل 90 هزار محموله بوده خریداری شده و بیشترین میزان خرید از استان خوزستان به میزان 450 هزار تن بوده است.

بر اساس این گزارش با توجه به اینکه ابتدا قیمت خرید تضمینی گندم 550 تومان بود و بعد به 720 تومان افزایش یافت،‌کشاورزان در انتظار افزایش قیمت بودند و به همین دلیل نیز محصول خود را دیر به دولت تحویل دادند اما مقایسه برخی استانها نشان می‌دهد که روند خرید تضمینی نسبت به سال گذشته مطلوب‌تر است.

به عنوان مثال،خرید تضمینی سال گذشته استان بوشهر 31 هزار و 500 تن بوده است اما خرید تاکنون امسال این استان به  47 هزار تن رسیده است.

بیشترین خرید تضمینی امسال گندم مربوط به استان خوزستان  است که تاکنون به میزان 450 هزار تن است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها