امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82764
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، احمد مسجدجامعی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز در صحبت‌های آغازین شصت و دومین جلسه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، احمد مسجدجامعی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز در صحبت‌های آغازین شصت و دومین جلسه شورا ،درباره معطل ماندن مصوبه شورا که شهرداری را موظف به پرداخت بخشی از هزینه‌های حمل و نقل نابینایان می‌کرد، گفت: «این مصوبه نقطه عطفی در پیگیری مسائل آموزشی و تسهیل کننده تردد نابینایان است که تاکنون به اجرا در نیامده است.»

مسجدجامعی با اشاره به حضور خود در مدرسه نابینایان شهید محبی در منطقه 5 و گزارش مدیر مدرسه گفت: این مصوبه ای جدی بود که در روز عصای سفید به تصویب رسید و بار مالی آن هم پیش بینی شد ولی نمی‌دانم چرا اجرا نشده است؟

وی ادامه داد: من از آقایان شاکری، صابری و خانم راستگو می خواهم موضوع را پیگیری کنند و گزارش آن را هم ارائه دهند.

رئیس شورا همچنین پس از گزارش خانم آباد درباره حادثه جان باختن پسر بچه ده ساله در یکی از آب نماهای پارک های تهران گفت: آنچه در مورد جان و حیثیت انسان‌هاست برای ما خیلی مهم است. و این جواب‌های شکلی و صوری که پزشکی قانونی، اورژانس یا شهرداری درباره دلیل این حادثه اعلام کرده‌اند پذیرفته نیست و بار مسئولیت ما را سنگین تر می­کند و باید برای این مسئله فکر اساسی کرد.

گفتنی است ، پزشکی قانونی مشخص شدن دلیل قطعی فوت این شهروند را موکول به نتایج آزمایشاتی کرده که حداقل دو ماه زمان می‌برد.

آتش نشانی نیز دلیل این حادثه را برق گرفتگی ندانسته است و به گفته شاهدان اورژانس نیز بعد از یک ساعت در محل حضور یافته و شهرداری نیز مدعی است که درباره خطرات احتمالی این مکان بارها مکاتبه کرده اما نتیجه نگرفته است.

مسجدجامعی همچنین درباره اختلاف‌های اخیر درباره منزل مرحوم جلال آل احمد و سیمین دانشور گفت: از آقای صابری می‌خواهیم به دور از فضای رسانه‌ای این موضوع را به لحاظ حقوقی پیگیری کند.

بر اساس این گزارش و در ادامه جلسه اعضای شورا اعتراضات فرمانداری تهران را نسبت به متن منقح مصوبات، تعرفه نرخ ایست سنج (پارکومتر) در شهر تهران و اصلاحیه اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران بررسی و متن‌های تهیه شده از سوی کمیسیون نظارت و حقوقی شورا را به تصویب رساندند.

در ادامه جلسه گزارش رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا در خصوص معرفی نماینده شورا شهر جهت عضویت در شعبه دوم کمیسیون موضوع ماده 77 مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت عباس جدیدی عضو شورا بعنوان نماینده شورا در این کمیسیون انتخاب شد.

گفتنی است در جلسه پنجاه و هشتم شورا نیز حبیب کاشانی دیگر عضو شورا به عنوان نماینده شورا در شعبه اول این کمیسیون انتخاب شده بود.

همچنین الهه راستگو و احمد حکیمی پور از اعضای شورا و نیز سونیزی –کارشناس کمیسیون - به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی، جهت عضویت در ستاد حمایت از خانواده معرفی شدند که اعضای شورا به آنها رای مثبت دادند.

جداول هزینه ای برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران به تصویب رسید

در ادامه لایحه جداول هزینه‌ای برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت به تصویب رسید.  

علیرضا دبیر در توضیح این لایحه با اشاره به اینکه پیش از این مواد و تبصره‌های برنامه پنج ساله رای گیری شده و به تصویب اعضای شورای شهر رسیده بود، گفت: جداول هزینه‌ای که در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده بود امروز برای تصویب شورا به صحن آورده شد است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه به رقم بودجه مصوب برنامه پنج ساله دوم اشاره کرد و بیان داشت: لایحه پیشنهادی شهرداری تهران 97 هزار میلیارد تومان بود اما بر اساس پیشنهاد کمیسیون عمران این رقم به 102 هزار میلیارد تومان رسید. بر این اساس برای سال اول برنامه بودجه با رقم 15 هزار 845 میلیارد تومان به تصویب رسید و کمیسیون بودجه نیز بر این اساس مواد برنامه را توزیع کرده است.

به گفته دبیر در جدول هزینه‌های شهرداری، ماموریت حمل و نقل و ترافیک، ماموریت شهرسازی و ماموریت فرهنگی و اجتماعی بیشترین رشد را در سال اول برنامه 5 ساله دوم دارند.

در ادامه رحمت اله حافظی رییس کمیسیون سلامت شورا طی تذکری یاد آور شد که بودجه هزینه‌ای شرکت‌ها و سازمانها در این جداول ذکر نشده است و می‌بایستی این جداول به طور کامل ارائه می‌شد.

شاکری:دروازه‌های تاریخی تهران احیا می‌شوند

بر اساس این گزارش، در ادامه شصت و دومین جلسه شورای شهر تهران،مجتبی شاکری رئیس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران با تمجید از احمد مسجدجامعی به خاطر توجه به هویت تاریخی شهر تهران گفت: تهران شهری قرآنی و اهل بیتی بوده است، دلیل آن هم این است که این شهر 14 دروازه اصلی به نام 14 معصوم و 114برج و بارو به مناسبت 114 سوره قرآن داشته است.

وی افزود:اکنون از این دروازه ها و برج و باروها اثری نیست ،بنابراین به منظور ترویج طرحی برای احیای دروازه‌های تاریخی تهران روز چهارشنبه هفدهم اردیبهشت به اتفاق اعضای کمیسیون نامگذاری و چند تن از کارشناسان و خبرنگاران از محل سابق این دروازه‌ها دیدن خواهیم کرد تا زمینه برای احیای مجدد این آثار فراهم شود.

مسجدجامعی نیز با قدردانی از مجتبی شاکری بخاطر این اقدام فرهنگی گفت: تهران به لحاظ شهرسازی به گونه ایی طراحی شده که با فرهنگ و آیین اسلام هماهنگ بوده است. برای مثال با توجه به نقشه‌های قدیمی شهر در می‌یابیم که تهران رو به قبله احداث شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها