امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82775
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
لیلا استیری در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: حضور زنان در خانواده بسیار تأثیرگذار تر از اجتماع است و در طول انقلاب اسلامی در تمامی زمینه‌ها ...

لیلا استیری در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: حضور زنان در خانواده بسیار تأثیرگذار تر از اجتماع است و در طول انقلاب اسلامی در تمامی زمینه‌ها فرصت حضور برای زنان فراهم بوده است.

وی ادامه داد: برخلاف برخی از کشورهای عربی، زنان ایران از آزادی‌های زیادی برخوردارند مانند حق رأی دادن و یا رانندگی کردن، ولی نباید هیچگاه این نکته را فراموش کرد که نقش اصلی زنان همسری و مادری است.

این کارشناس امور زنان خاطرنشان کرد: نقش مادری و همسری از فطرت زن برخاسته است و مخالفت کردن با این موضوع مخالفت کردن با ذات زنانه است و هیچ سیاستی نمی‌تواند در هیچ کجای جهان این نقش را از زن بستاند.

استیری افزود: شاید چند صباحی بشود با الفاظ رنگین نقش زنان را تغییر داد ولی نباید فراموش کرد که این کار در درجه اول لطمه به روح و روان یک زن وارد می کند و او را از اصل وجودی خویش غافل می دارد.

وی گفت: اگر امروز مشکلات اقتصادی را کنار بگذاریم و یک مرد را به عنوان رکن اصلی اقتصاد خانواده در نظر بگیریم خواهیم دید زنان بدون دغدغه نسبت به مسائل اقتصادی و اجتماعی به مسئولیت اصلی خود که همانا همسرداری و تربیت فرزندان است، می‌پردازند و در راستای اعتلای فرهنگی جامعه گام برمی‌دارند.

این کارشناس مسائل اجتماعی گفت: متأسفانه امروزه ما تحت تأثیر الفاظ به ظاهر متمدن غرب قرار گرفته‌ایم و تفکرمان این است که حضور اجتماعی زنان در عرصه‌های مختلف دلیلی برای مدرن بودن آنها است ولی غافل از این موضوع هستیم که این الفاظ مخالف ذات زنانه است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار