امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82776
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، صدای مشاور سلامت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای ارتقای سطح سواد سلامت مردم و بالا بردن دانش ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، صدای مشاور سلامت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای ارتقای سطح سواد سلامت مردم و بالا بردن دانش مردم برای حفظ و مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود مطالب آموزشی را منتشر می کند و در عین حال به پرسشهای مطرح شده از سوی شهروندان در این زمینه پاسخ می دهد.

یادآوری می شود، شهروندان ایرانی از هر جای ایران می توانند سوالات مورد نظر خود را درباره مسائل مرتبط با سلامت جسم، سلامت روان،‌بیمارهای واگیر و غیر واگیر و راههای پیشگیری ودرمان آنها طی تماس با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.com مطرح کنند.

والدین چگونه به فرزندشان محبت کنند

مهرداد کاظم‌زاده عطوفی، دبیر انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران محبت و توجه والدین نسبت به فرزندان را مثبت نامشروط دانست و به کار بردن عباراتی مانند «دیگر مادرت نیستم» را زمینه‌ساز احساس عدم امنیت در فرزندان عنوان کرد.

       وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: محبت کردن عبارت است از بیان احساسات و عواطف فردی نسبت به فرد یا گروهی دیگر که این بحث گاهی برای ما مبهم است.

وی افزود: محبت کردن در همه ما وجود دارد اما نکته مهم این است که قبل از آن باید احساسات خود را بشناسیم و وقتی راجع به دوست داشتن فردی صحبت می‌کنیم بدانیم این دوست داشتن دارای چه ثبات و عمقی است.

کاظم زاده عطوفی ادامه داد: والدین باید برای دوست داشتن فرزندشان از این شاخص بهره‌مند باشند. بر اساس پیش‌فرض‌ها، والدین به واسطه تعلق تمامیتی که نسبت به فرزندشان دارند آنها را دوست دارند.

وی تصریح کرد: بیشتر اوقات والدین دوست داشتن را با الگوهای رفتاری خاصی اشتباه می‌گیرند.

متن کامل خبر

رنگ‌های خوراکی و استرس کهیر را تشدید می‌کنند

حسین صیرفی، متخصص پوست و مو می‌گوید با اینکه 90 درصد موارد عامل کهیر ناشناخته است؛ اما مواد رنگی و غذاهای کنسروی در تشدید کهیر موثرند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد دلایل بروز کهیر اظهار داشت: در هر لحظه از هر هزار نفر یک نفر به کهیر مبتلا می‌شود و تا پایان عمر چیزی حدود 5 تا 7 درصد مردم گرفتار کهیر می‌شوند.

وی افزود: کهیر یک عارضه موقت خارش‌دار پوستی است که با برجستگی‌های قرمز رنگ و خارش زیاد ظاهر می‌شود تا حدی که فرد ممکن است دچار اختلال خواب شود.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: طول مدت این بیماری ممکن است یک روز تا 20 سال طول بکشد و عوامل مختلف تغذیه‌ای،‌استنشاقی، عفونت‌های مختلف میکروبی و ویروسی می‌تواند عامل ایجاد آن باشد.

صیرفی در پاسخ به اینکه این بیماری معمولاً در چه سنی بروز می‌کند، گفت: ‌از نوزاد گرفته تا فرد سالمند ممکن است کهیر بزند.

صیرفی با تأکید بر اینکه کهیر دو نوع مزمن و حاد دارد، گفت: در کهیر حاد کمتر از 6 هفته این عارضه برطرف می‌شود ولی در کهیر مزمن بیش از 6 هفته به طول می‌انجامد.

متن کامل خبر

علت سفتی صبحگاهی مفاصل

محمد مهدی امام، فوق تخصص روماتولوژی گفت: اکثر بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید را زنان تشکیل می‌دهند و بیماران غالباً از سفتی صبحگاهی در مفاصل شکایت دارند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در پاسخ به پرسش شهروندان در مشاوره سلامت در مورد بیماری آرتریت روماتوئید اظهار داشت: این بیماری شایع‌ترین بیماری روماتیسمی است که تقریباً یک درصد افراد جامعه را گرفتار می‌کند.

فوق تخصص روماتولوژی گفت: این بیماری بیشتر در دهه دوم و سوم زندگی دیده می‌شود گرچه در کودکان و افراد مسن هم دیده شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمن است که به تورم مفاصل منجر می‌شود ولی ممکن است علائمی را در خارج از مفاصل و در پوست، چشم و قلب داشته باشد.

وی افزود: اکثر افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید دچار درد و تورم در مفاصل دست می‌شوند و بندهای میانی مچ دست، آرنج، زانو و مچ پا در این بیماری به وفور گرفتار می‌شوند.

متن کامل خبر

شهروندان ایرانی از سراسر کشور می توانند سؤالات خود را درباره مسائل بهداشتی و درمانی با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.com با خبرنگاران گروه بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در میان بگذارند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار