امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82788
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،"آرسنی یاتسنیوک"، نخست وزیر موقت اوکراین امروز نیروهای وزارت کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»،"آرسنی یاتسنیوک"، نخست وزیر موقت اوکراین امروز نیروهای وزارت کشور را به «ناتوانی» در ممانعت از بروز فاجعه آتش سوزی در اودسا  متهم کرد.

روز جمعه در نتیجه درگیری در اودسا و آتش سوزی عمدی از سوی افراد تندرو در ساختمان اتحادیه‌های کارگری این شهر که طرفداران «ضد میدان» در آن پناه گرفته بودند، 42 نفر کشته و حدود 200 نفر زخمی شدند.

شاهدان عینی می‌گویند که نیروهای پلیس هیچ اقدامی در ممانعت از درگیری بین دو طرف و کشته شدن مردم نکردند.

یاتسنویک امروز، یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی بی سی انگلیس گفت: «من در این ماجرا نیروهای انتظامی و نیروهای ویژه وزارت کشور را در عدم توانایی و کوتاهی در تامین نظم و امنیت و اقدام برای ممانعت از بروز این درگیری مقصر می‌دانم.»

نخست وزیر اوکراین تاکید کرد که وی به دادستانی کل دستور داده است تا تحقیقات لازم در خصوص این ماجرای «تاسف بار» انجام و مقصران تنبیه تنبیه شوند.

پیش از این نیز "ولادیمیر نمیروفسکی"، دادستان اودسا در صفحه «فیس بوک» خود نیروهای پلیس را در عدم انجام وظایف خویش در جریان این درگیری مقصر دانسته و نوشت: «براحتی می‌ش جلوی این حادثه و کشته شدن مردم گرفته شود، اگر نیروهای پلیس دست روی دست نگذاشته و به جای پرداختن به سیاست، به وظیفه خود عمل می‌کردند.»

مسکو نیز پیش از این در واکنش به این حادثه،‌ کی‌یف را به «سهل انگاری» در محافظت از مردم خود متهم کرده است.

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها