امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82789
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «سی ان ان»، «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع پیشین مصر و یکی از نامزدهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «سی ان ان»، «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع پیشین مصر و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مصر شب گذشته در دیدار با تعدادی از مجری‌های برنامه‌های تلویزیون مصر گفت: مشکلات مصر از آنجا آغاز شد که رهبرانی با گرایش‌های مذهبی افراطی تلاش کردند که قدرت را در کشور به دست بگیرند.

السیسی که خود سابقه اجرایی در مصر ندارد و بدون داشتن تجربه حضور در جنگ به جایگاه ارتشبدی رسیده؛ با انتقاد از رهبران اخوان گفت: آنها سابقه علمی و یا استراتژی لازم برای ساخت دولت را نداشتند.

وی همچنین دلیل حضورش در انتخابات را «عشق میهن» دانسته و گفت برخی درک نمی‌کنند که اگر شرایط فعلی کشور ادامه پیدا کند چه اتفاقی ممکن است برای مصر بیافتد.

السیسی افزود که قبل از حوادث 30 ژوئن که منجر به برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری مصر شده به مرسی درباره عواقب ادامه اختلاف‌های سیاسی هشدار داده است.

وزیر دفاع پیشین مصر مدعی شد که عصایی جادویی دارد که اراده و خواست مردم مصر است که توانایی انجام ناممکن‌ را نیز دارد و گفت: به مردم مصر و خدا اعتماد دارم و خداوند هیچگاه مصر را رها نخواهد کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره رویکردش در قبال بازماندگان رژیم مبارک گفت: همه این افراد در نهایت مصری هستند و ما باید از قدرت خیر آنها استفاده کنیم و بدون حذف کسی با هم همکاری کنیم.

وی افزود: با وجود اینکه من علاقه‌ای به این مسئله نداشتم اما مردم از من دعوت کردند که در انتخابات حضور بیابم و من به درخواست مردم پاسخ مثبت داده‌ام.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها