امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8279
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 73
محسن دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه نگرانی‌هایی در استان‌های مرزی برای خروج گندم ...

محسن دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه نگرانی‌هایی در استان‌های مرزی برای خروج گندم از مرزها وجود دارد، گفت: هفته گذشته که برای سرکشی به استان خوزستان سفر کردم، اظهار داشتند به نیروهای انتظامی برای جلوگیری از خروج گندم در استان‌های خوزستان و کرمانشاه دستور داده‌اند.

سخنگوی خرید تضمینی بانک سپه افزود: تلاش نیروهای انتظامی برای جلوگیری از خروج گندم از مرزها باعث افزایش میزان خرید تضمینی دولت خواهد شد.

به گزارش فارس گزارشاتی مبنی بر وجود دلالان عراقی در استان‌های کرمانشاه و خوزستان وجود دارد که گندم کشاورزان را با قیمت 500 تومان بالاتر از آنچه که دولت از خریداری می‌کند، خریداری می‌کنند.

معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم نسبت به خرید به موقع گندم از کشاورزان مناطق مرزی کشور توسط دولت هشدار داده  و گفته است: با توجه به اختلاف قیمت گندم داخلی و بیرون از مرزها، گندم به خارج از کشور قاچاق شود،‌حداقل اختلاف قیمت هرکیلوگرم گندم داخل با دو کشور هم مرز ترکیه و عراق را حدود 500 تومان است.

ابویی گفته است لازم است از هم اکنون تدابیری اتخاذ شود که دولت، وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی به موقع گندم‌ها را از مردم با ارائه امکانات و تسهیلات مناسب خریداری کنند و جمع آوری گندم از کشاورزان هر چه زودتر انجام شود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار