امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82795
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هر روز که می‌گذرد، نیروهای ارتش سوریه بیش از روز پیش ابتکار عمل را در محورهای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هر روز که می‌گذرد، نیروهای ارتش سوریه بیش از روز پیش ابتکار عمل را در محورهای میدانی شهر حلب و اطراف آن در دست می‌گیرند.

براساس جدیدترین گزارش‌های میدانی نیروهای ارتش سوریه امروز یک‌شنبه موفق شد، مواضع خود را در مسیر منتهی به زندان مرکزی حلب تحکیم کند.

به این ترتیب و براساس گفته‌های منابع میدانی سوری هم اکنون یگان‌های ارتش سوریه در این منطقه در انتظار «ساعت صفر» برای آغاز نبرد حساس و سنگین در هم شکستن محاصره یک سال و نیمه زندان مرکزی حلب هستند.

این منابع همچنین تاکید کردند که یگان‌های ارتش سوریه برای فراهم کردن زمینه آغاز عملیات حمله به زندان مرکزی حلب پیش زمینه‌های آن را فراهم کردند که در تسلط ب بخش‌هایی از شهر صنعتی «الشیخ نجار» از سمت شهر حلب و منطقه «البریج» و تپه‌های استراتژیک آن در اطراف شهر را در برمی‌گرفت که در عمل انجام شد و نیروهای ارتش سوریه در آستانه آزاد سازی بیمارستان «الکندی» هستند و تنها 300 متر با آن فاصله دارند.

این درحالی است که پیشتر ارتش منطقه النقارین و 2 روستای الشیخ زیات و الشیخ نجار را برای دیگر گروه‌های ارتش امن کرده بود.

در واقع نیروهای ارتش سوریه ظرف 2 روز گذشته توانستند، با این پیشروی‌ها و پیروزی‌ها از 2 محور به سمت زندان مرکزی حلب حرکت کنند و هم اکنون تنها چند صد متر بیشتر با این زندان و قطع مهمترین راه ارتباطی گروه‌های مسلح از منطقه «الجندول» به سمت زندان مرکزی و از آنجا به سمت منطقه «المسلمیه» فاصله ندارند.

منابع آگاه میدانی سوری تاکید می‌کنند که نبرد ارتش در این منطقه تنها به گشودن محاصره زندان مرکزی حلب خلاصه نمی‌شود، بلکه زمینه بیرون راندن گروه‌های مسلح تروریستی از اردوگاه آوارگان فلسطینی «حندرات» و منطقه صنعتی «الشقیف» تا بزرگراه «کاستیللو» را فراهم می‌کند که از جمله راه‌های ارتباطی مورد استفاده 2 منطقه الجندول و اللیرمون است و با تسلط بر آنها کمربندی امنیتی شهر حلب مستحکم‌تر می‌شود.

اما از داخل زندان مرکزی حلب گزارش می‌شود که نیروهای پاسدار این زندان با مشاهده پرچم سوریه که بر بالای تپه «البریج» در اهتزاز بود، به شدت به ابراز شادمانی پرداختند. تپه البریج با زندان مرکزی حلب تنها 1500 متر فاصله دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها