امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82797
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، درگیری گروه‌های مسلح تروریستی در استان «حسکه»، واقع در شمال شرقی سوریه موجب ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، درگیری گروه‌های مسلح تروریستی در استان «حسکه»، واقع در شمال شرقی سوریه موجب شده تا مناطق و شهرهای این است، 120 روز از هرگونه خطوط ارتباطی و تماس محروم باشند که شامل خطوط تلفن ثابت و همراه می‌شود.

این درحالی است که قطعی اینترنت در این استان وارد چهار صد و دهمین روز خود می‌شود و تمام تلاش‌های صورت گرفته مسئولان استان برای وصل کردن ارتباطات در آن با شکست مواجه شده است.

این وضعیت اسفبار تنها خطوط ارتباطی این شهر را در برنمی‌گیرد، بلکه شامل برق استان نیز شده است. در واقع برق استان حسکه بیش از یک سال و نیم است که به طور مستمر در حال قطع است و در بهترین وضعیت و حالت اهالی مناطق مختلف این استان می‌توانند از روزانه 6 برق بهره مند باشند. 

استان حسکه از بعد مساحت جغرافیایی سومین استان بزرگ سوریه است که دارای 4 خطوط انتقال انرژی برق است، اما هم اکنون تنها 2 خط آن یعنی «مبروکه» و «السویدیه» فعال است که نمی‌تواند تامین کننده نیاز برق استان باشد.

یک منبع مسئول در اداره ارتباطات حسکه در این خصوص به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق توضیح داد که قطعی برق استان حسکه ریشه در مشکلات فنی و لجستیکی نیروگاه شهرک «مرکده» دارد که اغلب شاهد درگیری‌های شدید بین گروه‌های مسلح از جمله 2 گروه تروریستی «داعش» و «جبهه النصره» است و اینکه این نیروگاه مورد حمله این گروه‌ها قرار می‌گیرد.

در میان مسئولان استان تاکید می‌کنند که با جدیت بسیار تلاش دارند، راه حلی ریشه‌ای برای مسئله ارتباطات این استان بیابند، اما شرایط بحرانی ایجاد شده از سوی گروه‌های مسلح اجازه این امر را نمی‌دهد و ما در انتظار بهبود شرایط هستیم.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها