امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82800
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری سی ان ان، «آرسنی یاتسنیوک»، نخست وزیر اوکراین دو روز پس از حادثه دلخراش ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری سی ان ان، «آرسنی یاتسنیوک»، نخست وزیر اوکراین دو روز پس از حادثه دلخراش کشته شدن 42 استقلال‌طلب در ساختمان اتحادیه صنفی اودسا، برای کاستن از انتقادهای فزاینده مردم این شهر از عملکرد دولت موقت، وارد اودسا شد.

وی در دیدار با فرماندهان پلیس و نیروهای امنیتی و رهبران فرهنگی و اقتصادی اودسا، ضمن ابراز احترام به کشته‌شدگان حادثه دیروز، مسکو را عامل توقف روند صلح‌جویانه برای بازگرداندن آرامش به اوکراین خواند.

«یاتسنیوک»، در پاسخ به اظهار نگرانی شهروندان روس‌تبار شرق اوکراین از تکرار حملاتی مشابه حملات راست‌گرایان افراطی در شهر اودسا و به آتش کشیده شدن ساختمان اتحادیه صنفی این شهر، به اقلیت‌های قومی این منطقه تهعد داد که در تنظیم قانون اساسی جدید، حقوق آنان را مدنظر قرار خواهد داد.

نخست وزیر موقت اوکراین، صبح امروز، وزارت کشور دولت متبوع خود را نیز به دلیل ناتوانی در ممانعت از بروز درگیری در بندر اودسا، بعنوان مقصر در آتش سوزی دانست که طی آن 200 نفر نیز مجروح شدند.

مقامات روسیه بارها ادعاهای مقامات اوکراین مبنی بر دخالت این کشور در اوکراین را رد کرده‌ و از مقامات دولت موقت خواسته‌اند به جای اتهام‌زنی علیه کشورهای همسایه، با تضمین حقوق و امنیت اقلیت های قومی مناطق شرقی و جنوبی، آرامش را به این مناطق بازگردانند.

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار