امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82801
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روزنامه «العرب»، برخی منابع قطری اعلام کردند که این کشور شروط عربستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روزنامه «العرب»، برخی منابع قطری اعلام کردند که این کشور شروط عربستان برای از سرگیری روابط فی‌مابین را به اجرا در آورده است. توقف حمایت یا ارائه تسهیلات به اخوان المسلمین و همچنین دست برداشتن از تحریک علیه کشور مصر و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس از شروط عربستان بر این منظور به حساب می‌آمد.

این موضوع وقتی بیان می‌شود که برخی رهبران اخوان المسلمین قطر را به مقصد ترکیه ترک کرده و از دوحه خارج شده اند تا اولین نشانه از حسن نیت قطر را به مقامات ریاض نشان دهند.

همچنین وزارت خارجه قطر از تمامی دستگاههای حکومتی خواسته است تا هرگونه برنامه ای که مرتبط با اعضای اخوان‌المسلمین است را متوقف کنند. در ادامه مسئولیبن قطری ملزم شده اند تا برنامه‌های شبکه الجزیره در قبال حوادث و اتفاقات مصر را تعدیل کنند.

پیش از این سه کشور عربستان، امارات و بحرین به دلیل حمایت دوحه از گروه اخوان‌المسلمین و انتقاد از حکومت مصر، سفرای خود را از دوحه فراخوانده و خواستار تجدید نظر حاکمان قطر در روال سیاست‌های خود شدند.

هر سه کشور یاد شده، گروه اخوان المسلمین را دشمن بالقوه خود به شمار می‌آورند مخصوصا، اظهارات «یوسف القرضاوی» شیخ اخوانی منتقد حکومت امارات و عربستان، خشم حاکمان ریاض و ابوظبی را برانگیخته است.

اختلاف سه کشور با قطر ادامه داشت تا اینکه صحبت هایی از میانجی گری کویت در این باره به گوش رسید و بعداز آن اعلام شد که دوحه شروط عربستان را پذیرفته و آماده از سر گیری روابط است؛ این که تا چه حد توافق صورت گرفته حاصل میانجیگری کویت بوده یا مؤلفه های دیگر دوحه را به این تصمیم واداشته، هنوز مشخص نیست. 

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها