امروز : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 21
۰۱:۳۳
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82809
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری بی بی سی، «جری آدامز»، رهبر حزب جمهوریخواه «شین‌فن» پس از بازداشت پنج ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری بی بی سی، «جری آدامز»، رهبر حزب جمهوریخواه «شین‌فن» پس از بازداشت پنج روزه و بازجویی در خصوص قتل یک زن ایرلندی در سال 1972، ساعتی قبل آزاد شد.

به گفته مقامات پلیس، پرونده مربوط به این قتل با وارد شدن اظهارات «آدامز» و تأکید وی بر بی گناهی، به دادستانی عمومی ارسال خواهد شد.

روز گذشته هزاران نفر از مردم ایرلند با تجمع در شهر بلفاست، پایتخت این کشور، ادامه بازداشت رهبر حزب جمهوریخواه «شین‌فن» را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری این سیاستمدار «صلح‌طلب» شده بودند.

«مارتین مک گوئینس» معاون وزیر امور ایرلند شمالی نیز با حضور در میان معترضین پرشمار دیروز، مسئولیت اقدامات خصمانه و سیاست‌زده علیه آزادی خواهان صلح جوی ایرلند شمالی را متوجه «بخش تاریک» پلیس انگلیس دانسته بود.

پس از انحلال ارتش جمهوری‌خواه ایرلند که با هدف استقلال این کشور از انگلیس، با سربازان انگلیسی می جنگید، فعالان سیاسی ایرلند شمالی با تأسیس حزب «شین فن»، مطالبات خود را از طریق سیاسی پیگیری می کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها