امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82811
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، پاکستان کشوری است که هنوز بیشتر مشاغل سنتی در آن حفظ شده و با وجود ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، پاکستان کشوری است که هنوز بیشتر مشاغل سنتی در آن حفظ شده و با وجود اینکه بیشتر کشورهای دنیا با احداث کارخانه و به کار گرفتن تکنولوژی جدید دست به تولید انبوه زنده‌اند اما در پاکستان هنوز هم برای تولید آجر از شیوه‌های سنتی استفاده می‌شود.

استفاده از قالب‌های چوبی و خشک کردن گل همچنین استفاده از سوخت‌های فصیلی و چوب برای گرم کردن کوره هنوز هم در این کشور رواج دارد اما جالب اینجاست که در بیشتر مناطق ایالت پنجاب و سند از زنان برای کار در کوره‌های آجر‌پزی استفاده می‌شود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد قومی در پاکستان زندگی می‌کنند که زنان این قوم به کارهای سخت و طاقت‌فرسا عادت دارند و کارهای مربوط به بنایی از جمله درست کردن و بالا بردن ملات در ساختمان‌های چند طبقه را انجام می‌دهند اما بیشتر ترجیح می‌دهند در کوره‌های آجر‌پزی که حقوق ثابتی دارد کار کنند.

زنان آجر پز که گاه از بدو تولد تا پایان عمر در کوره آجر پزی کار می‌کنند این کار را بهتر از هر کار دیگر حتی آشپزی و کارهای خانه انجام می‌دهند و سرعت عمل و مهارت آنان باعث شده کارفرمایان زنان آجر‌پز را به کارگران مرد ترجیح دهند.

ساختمان‌سازی در فصل گرما افزایش می‌یابد و به همین علت بر متقاضیان خرید آجر نیز افزوده می‌شود.

زنان آجر پز برای تکمیل سفارشات مشتریان شبانه روز کار می‌کنند و حتی کودکان خود را نیز به کار می‌گیرند تا بتوانند سفارشات را به موقع تحویل دهند.

یکی از صاحبان کوره‌های آجر پزی عنوان می‌کند هیچ مردی نمی‌تواند مانند این زنان گرمای تابستان را تحمل کرده و به کار مداوم و بی‌وقفه ادامه دهد.


انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها