امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82817
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نایب رئیس پارلمان لیبی یکشنبه شب انتخاب «احمد معیتیق» به عنوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نایب رئیس پارلمان لیبی یکشنبه شب انتخاب «احمد معیتیق» به عنوان نخست‌وزیر را بی‌اعتبار خواند.

وی این اظهارات را پس از آن بیان کرد که گروهی از نمایندگان پارلمان نسبت به نحوه انتخاب معیتیق اعتراض کرده و خواستار رأی‌گیری مجدد شدند.

«عبدالمنام الیاسر» از نمایندگان پارلمان لیبی پیش از این در گفتگو با خبرنگار رویترز از ادامه بحث و مذاکره میان نمایندگان و درخواست برخی از آنها برای رأی گیری مجدد خبر داده بود.

به گفته «الیاسر»، «احمد معیتیق» برای انتصاب به عنوان نخست وزیر لیبی باید حداقل 120 رأی موافق کسب می‌کرد. در رأی‌گیری امروز 113 نماینده به انتصاب وی رأی موافق دادند.

گفتنی است در خلال رأی‌گیری امروز در مجلس لیبی که به صورت زنده از تلویزیون ملی این کشور پخش می‌شد، پس از رسیدن آراء موافق به 113، نمایندگان مخالف، با فریاد زدن و ایجاد جنجال از ادامه رأی‌گیری ممانعت کردند.

«عبدالله الثنی»، نخست وزیر پیشین لیبی، دو هفته قبل و در پی حمله مردان مسلح به خانواده‌اش از این سمت کناره‌گیری کرده بود.

بنا بود جلسه رأی‌گیری برای انتخاب نخست‌وزیر، چهارشنبه هفته گذشته برگزار شود، اما این جلسه به دلیل حمله مردان مسلح طرفدار یکی از نامزدهای شکست‌خورده نخست وزیری، ناتمام ماند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار