امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82824
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آلن ایر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یکشنبه شب با حضور در نشست گروه موسوم به «شورای ملی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «آلن ایر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یکشنبه شب با حضور در نشست گروه موسوم به «شورای ملی ایرانیان آمریکا» در کالیفرنیا گفت واشنگتن برای دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران، نگرانی‌ها در مورد مسئله حقوق بشر را فراموش نمی‌کند.

مقامات آمریکایی پیش از این هم بارها تصریح کرده‌اند که حتی در صورت حل مسئله هسته‌ای، اختلافات با تهران بر سر موضوعاتی دیگر نظیر «حقوق بشر» و حمایت از گروه‌های مقاومت پابرجا می‌ماند. مسئله توان موشکی ایران از جمله دیگر مواردی است که واشنگتن آن را عامل اختلاف خوانده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این نشست همچنین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای در جریان میان ایران و گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان)، گفت: «موفقیت در دستیابی به راهکاری برای مسئله هسته‌ای مانع اصلی میان ایران و جهان را برطرف می‌کند و به لغو همه تحریم‌های مرتبط با موضوع هسته‌ای منجر می‌شود.»

ایر همچنین به اظهارات «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا که انزوای ایران را به ضرر همه دانسته بود، اشاره کرده و گفت: «از طریق دیپلماسی می‌توانیم به دنبال دستیابی به فهمی مشترک باشیم و از این طریق به نحوی پیش رویم که به نفع همه باشد.»

وی در مورد احتمال مطرح شدن موضوعات دیگر در مذاکرات میان ایران و گروه 1+5، گفت این گروه تنها برای مذاکره در مورد مسئله هسته‌ای شکل گرفته، اما در صورت موفقیت این مذاکرات می‌توان امیدوار بود که کانال‌های مختلف برای حل موضوعات دیگر بهره برد.

ایران و گروه 1+5 از روز 23 اردیبهشت دور تازه‌ای از مذاکرات هسته‌ای را با هدف دستیابی به توافقی جامع و بلندمدت آغاز می‌کنند. طرفین اعلام کرده‌اند که از این دور از مذاکرات احتمالا بحث بر سر پیش‌نویس توافق جامع، آغاز می‌شود.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار