امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82827
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
سرتیپ «حمدی شعراوی»، کارشناس امور نظامی مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که گروهی که ...

سرتیپ «حمدی شعراوی»، کارشناس امور نظامی مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که گروهی که «جماعت انصار بیت المقدس» خوانده می‌شود، بخشی از طرح تروریستی است که در منطقه خاورمیانه درحال اجراست و طرف‌هایی در منطقه وجود دارند که از این گروه حمایت فکری، مالی و نظامی به عمل می‌آورند.

شعراوی با اشاره به اینکه این گروه برای نابودی منطقه به خاطر منافع آمریکا و اسرائیل مورد حمایت قرار می‌گیرد، افزود: پایه و اساس این گروه را جماعت‌ها و گروه‌های افراط گرا و تکفیری تشکیل می‌دهند که دارای اندیشه‌های تندرو و افراط گرایانه هستند که کشتن بی‌گناهان تحت عنوان جهاد فی سبیل الله آیین آنهاست.

وی افزود:‌ ارتش مصر چنان قدرتمند است که هیچ گروهی نمی‌تواند، در قبال آن قد علم کند و این گروه توان تسلط بر صحرای سینا و به دست گرفتن کنترل آن را ندارد، به ویژه آنکه ارتش مصر دارای توانمندی‌های بسیاری در رویارویی با تروریسم است.

اما در خصوص تهدید عبد الفتاح السیسی و حمدین صباحی به واسطه این گروه که آنها را به قتل متهم کرده بودند و آنها را به درک واصل خواهند کرد، شعراوی گفت: دولت مصر باید اقدام جدی در این امر کند و ریشه‌های تروریسم را در کشور بخشکاند و اجازه هیچ گونه فعالیتی را به این گروه ندهد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها