امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82831
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 128
«جواد حسین»، دبیرکل سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر و فعال بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه اوضاع ...

«جواد حسین»، دبیرکل سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر و فعال بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه اوضاع حقوق بشر در بحرین را بسیار فاجعه بار و خطرناک خواند و خواستار یافتن راه حلی فوری برای این وضعیت شد.

وی با توصیف اینکه بحرین به زندان روزنامه نگاران و خبرنگاران تبدیل شده، درباره نقض‌هایی که این قشر از جامعه بحرین با آن مواجه می‌شوند، گفت که هم اکنون بسیاری از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان بحرینی مستقل و غیر وابسته به حکومت در بازداشت و زندان به سر می‌برند و این اوضاعی است که فعالان مدافع حقوق بشر و وبلاگ نویسان با آن مواجه هستند.

حسین درباره نحوه تعامل سازمان‌های حقوق بشری و رسانه‌ها و مطبوعات با اوضاع جاری در بحرین گفت: سازمان‌های حقوق بشری دارای قدرت قانونی و بین المللی نیستند که بتوانند اقدامات و تدابیر اجرایی واقعی علیه سازمان‌های نقض کننده حقوق بشر اتخاذ کنند، تنها اقدامی که این سازمان‌ها می‌توانند دست به آن بزنند، افشای این جنایات در برابر افکار عمومی جامعه بین المللی است.

این فعال بحرینی نادیده گرفته شدن نقض‌های صورت گرفته علیه مردم بحرین از سوی سازمان‌های بین المللی را رد کرد و گفت: برعکس به اعتقاد من این موسسات و دستگاه‌های بین المللی همراهی و همبستگی بسیاری از خود با مردم بحرین نشان دادند و ما باید بیش از پیش ارتباط خود با این موسسات و نهادها را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: با این حال ما در برابر جنگ باز با رژیم بحرین هستیم که تمام امکانات و ابزارهای مادی و معنوی خود را علیه مدافعان حقوق بشر به کار می‌گیرد.

حسین در پاسخ به این سوال که هدف پادشاه بحرین از اقدام به سفرهای خارجی که قرار است در آینده نزدیک دست به آن بزند و گفته شده که بزرگ‌ترین سفر خارجی اوست، چه می‌باشد؟ گفت: بله اخباری در این خصوص منتشر شده اما بدون تردید فعالان بحرینی مقیم خارج تلاش‌های وی برای بهبود وجهه خود و نظامش را ناکام خواهند کرد، چراکه رژیم بحرین در مرحله‌ای به سر می‌برد که با این اقدامات نخواهد توانست بر جنایات خود سرپوش بگذارد و تنها باید در اندیشه یافتن راه حلی سیاسی برای بحرانی باشد که بیش از 3 سال است، بر کشور حاکم است، در غیر این صورت جز سرنگونی چیزی در انتظار رژیم نخواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها