امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82834
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
«سعد المطلبی»، رئیس کمیته امنیتی شورای استانداری بغداد و از رهبران «ائتلاف دولت قانون» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«سعد المطلبی»، رئیس کمیته امنیتی شورای استانداری بغداد و از رهبران «ائتلاف دولت قانون» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: تلاش‌ها و توطئه‌های عربستان سعودی علیه دولت عراق همچنان ادامه دارد و به همین دلیل بعید نمی‌دانیم که ریاض برای تقسیم مناصب و پست‌های وزارتی بین جریان‌ها و جناح‌های سیاسی شیعی و سنی و کردی دست به هر اقدامی بزند و تمام تلاش خود را برای دور کردن ائتلاف دولت قانون با وجود کسب بالاترین آرا به کار ببرد.

المطلبی در ادامه افزود: این تلاش‌ها و توطئه‌ها هم اکنون بر برخی لیست‌ها و فهرست‌های شیعی متمرکز شده است، به گونه‌ای که عربستان از خواست و گرایش این جناح‌ها برای ائتلاف با جریان‌ها و جناح‌های سنی و همچنین کُرد نهایت استفاده را می‌کند تا با تشکیل جناح اکثریت سیاسی زمینه تشکیل دولت برای ائتلاف دولت قانون را فراهم نکند.

وی در این خصوص توضیح داد: این امر از طریق چشم پوشی کُردها از کرکوک و نیمی از موصل و دادن اجازه به کردستان جهت صدور نفت این منطقه با هر شرایطی که مناسب بداند و همچنین تصویب قانون عفو عمومی جهت آزادی زندانیان جنایتکار و باز گرداندن نظامیان رژیم گذشته به خدمت انجام خواهد شد.

المطلبی پنهان نمی‌کند که برخی از جناح‌ها و جریان‌های شیعی ناخواسته‌ و ناآگاهانه به ادات اجرای توطئه‌های کشورهای خارجی از جمله عربستان تبدیل شده‌اند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها