امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8284
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 91
محمد رضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به مباحث پیرامون افزایش قیمت شیر خام، اظهار داشت: در این راستا ...

محمد رضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به مباحث پیرامون افزایش قیمت شیر خام، اظهار داشت: در این راستا دامداران خواستار افزایش قمیت شیرخام براساس هزینه تمام شده هستند زیرا دولت از این بخش حمایت نکرده است.

وی ادامه داد: در صورتی که سازمان حمایت بتواند این موضوع را حل کند شرایط تا حدودی بهتر می شود زیر با افزایش قیمت شیر خام کل هزینه‌های تولید تا مصرف افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های تولید کننده فرآورده‌های لبنی با بیان اینکه در شرایط کنونی تولید با مشکل مواجه است، گفت:‌ هر گونه افزایش در شیر خام تاثیر مستقیم در همه محصولات دارد و این در حالی است که هزینه نیروی کار نیز در سال جاری افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه درخواست شده تا کارشناسان سازمان حمایت قیمت کارشناسی تعیین کنند، بیان داشت: حاضر هستیم سود قانونی محصولات را کاهش دهیم اما بازار فروش ضربه نخورد و مردم بتوانند لبنیات بیشتری مصرف کنند.

این فعال تعاونی‌ها عنوان کرد: دولت‌ها در همه دنیا در بحث لبنیات یارانه می پردازند تا سرانه این محصولات که تاثیر مستقیم با سلامت جامعه دارد کاهش نیابد و دولت نیز باید در این راستا حمایت کند.

اسماعیلی افزود: افزایش هزینه‌ها موجب کاهش تولید می‌شود و اشتغال را نیز با تهدید روبرو می‌کند.

وی تاکید کرد: با افزایش هزینه‌ها، این تولید کننده است که در نهایت ضرر می کند زیرا کاهش مصرف چرخه تولید را نیز با مشکل روبر می کند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها