امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82848
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار فارس، کامران نجف زاده با یادآوری تلاش شبانه روزی 38 مرکز ساماندهی و بازتوانی کودکان خیابانی بهزیستی یادآور شد: باید از ظرفیت‌های ...

به گزارش خبرنگار فارس، کامران نجف زاده با یادآوری تلاش شبانه روزی 38 مرکز ساماندهی و بازتوانی کودکان خیابانی بهزیستی یادآور شد: باید از ظرفیت‌های اجتماعی و مردمی استفاده بیشتری شود، با این حال تنها در سال گذشته 5 هزار کودک خیابانی ساماندهی شده اند.
 
سفیر ویژه کودکان افزود: طبق آمارهای ما 90 درصد این کودکان خانواده دارند و برای معیشت خانواده کار می کنند و البته از آنها در بسیاری مواقع به عنوان ابزاری برای شیادی استفاده می شود.
 
نجف زاده گفت: جمع آوری کودکان کار درحالی که اکثرا دارای خانواده هستند هزینه هایی دارد یکی اینکه باید آنها را در جایی نگه دارند و از خانواده شان دور کنند که "محیط" جدید نگهداری آنها نیز می تواند التهاب آفرین باشد و وقتی خانواده دارد،خانواده  برای تحویل گرفتن او مراجعه می کنند و با حکم قاضی آنها را می گیرند و باز آنها را به خیابان می فرستند.
 
وی با اشاره به نشست های متعدد حرفه ای درباره کودکان کار افزود: این موضوع همکاری مشترک شهرداری، وزارت تعاون، بهزیستی، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و قوه قضائیه را می طلبد و برنامه گسترش و ارتقای حمایت های حقوقی از کودکان خیابانی بعد از جلسات متعدد با این دستگاهها و نهادها آماده شد.
 
نجف زاده با انتقاد از برخی همایش ها و نشست های بی سرانجام داخلی و خارجی با عنوان کودکان کار گفت: برای کودک کار چه اهمیتی دارد که در طول سال چند سمینار و جلسه شعاری با نام او و دوستانش در سراسر کشور برگزار می شود، او هر روز صبح به ضرب و زور از خواب بیدار می شود تا روز تیره دیگری را به شب سیاه بعدی گره بزند و در پشت پرده دستفروشی و پادویی که بیشترین درصد کار آنها را شامل می شود، ثانیه های بسیار "پرخطری" را می گذراند.
 
نجف زاده سفیر بیماران نادر که در حاشیه دیدار از یک مرکز نگهداری کودکان سخن می‌گفت، یادآور شد: هر چقدر سرمایه اجتماعی بیشتر شود، کودکان خیابانی کمتر می‌شوند. اگر سرمایه اجتماعی بالا برود دیگر هر روز سر چهارراه‌ها، بچه‌هایی را نمی‌بینیم که شیشه ماشین‌ها را دستمال می‌کشند و خوشبختی دیگران را دزدکی نگاه می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها