امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82852
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دبیرخانه ستاد مرکزی اعتکاف قم، آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی در دیدار با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دبیرخانه ستاد مرکزی اعتکاف قم، آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی در دیدار با اعضای شورای مرکزی اعتکاف قم و سومین جشنواره بین‌المللی اعتکاف اظهار داشت: اعتکاف آثار و فواید بسیاری دارد، آثار تربیتی و دینی آن معنی‌دار است و باید در نظر داشت که فرصت اعتکاف مثل برکات ماه مبارک رمضان است که باید برای ترویج آن تلاش کرد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش دست‌اندرکاران امر اعتکاف گفت: باید تلاش‌هایی که از زمان پیامبر اسلام(ص) در ترویج سنت اعتکاف شده است برای مردم ترسیم کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه بی‌شک اعتکاف تأثیر گذار خواهد بود گفت: این کار را باید خوب تبلیغ کنید و بیشتر معرفی کنید تا مردم با این سنت پیامبر آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: فرصت‌ها را نباید از دست بدهیم، این فرصت‌ها باید بیداری مردم را به دنبال داشته باشد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی ادامه داد: اکنون که خط بازها و برخی تلاش‌های دشمنان را می‌بینیم، باید به ترویج اعتکاف بپردازیم تا به این وسیله اسلام و احکام آن را بهتر معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: شما در اعتکاف به بیان مسائل بپردازید و زنان معتکف باید بیشتر از دیگران به حجاب و مسائل آن اهتمام داشته باشند.

استاد حوزه علمیه قم خطاب به دست‌اندرکاران اعتکاف عنوان داشت: خلوص نیت شما در این مسیر می‌تواند راه‌گشا باشد و باید در نظر داشته باشید که قداست اعتکاف حفظ شود و بدانید که توجه امام زمان(عج) در این کارها است و این امر سبب می‌شود که خداوند متعال بر توفیقات شما بیافزاید.

وی خاطر نشان کرد: اعتکاف باید اسباب تنبه افراد جامعه باشد و مثل ماه مبارک رمضان که باید آثار و برکات آن را بر جامعه بگذارد، اعتکاف نیز باید این طور باشد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی اعتکاف در دانشگاه‌ها را کار بسیار خوبی دانست و از جوانان خواست که از آثار و برکات زیاد اعتکاف بهره‌مند باشند؛ به ویژه آثار و برکاتی که زمینه تربیتی آنها را فراهم می‌کند.

وی همچنین خواستار اعلام آمار شرکت‌کنندگان در اعتکاف سراسر کشور شد و اظهار داشت: این کار فوایدی دارد که به دشمنان می‌فهماند میزان اقبال مردم به معنویت چه میزان است.

در ابتدای این دیدار نیز حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا تکیه‌ای، مسئول ستاد مرکزی اعتکاف با ارائه گزارشی اظهار داشت: استقبال مردم در نام‌نویسی از اعتکاف بیش از حد انتظار است و مساجد مستعد محل اعتکاف پاسخگوی نیاز و استقبال مردم نیست.

انتهای پیام/2258/صا/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها