امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82868
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری هشتمین جشنواره  فیلم پروین اعتصامی صبح امروز در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد. در ابتدای این نشست ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست خبری هشتمین جشنواره  فیلم پروین اعتصامی صبح امروز در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست مازیار رضاخانی گفت: جشنواره پروین اعتصامی 9 سال پیش با راه اندازی یک انجمن مردم نهاد تحت عنوان «خانه زنان هنرمند ایران» با نام جشنواره «زنان فیلمساز ایران» آغاز به کار کرد که در دوره بعدی برگزاری آن به دلیل جلوگیری از ایجاد فضای فمینیستی، جشنواره به نام یک بانوی هنرمند با عنوان جشنواره پروین اعتصامی برگزار شد.

او گفت: البته فضای ذهنی پروین اعتصامی به هنر، تصویر و سینما نزدیک است که این خود دلیلی برای تغییر نام این جشنواره است.

وی ادامه داد: جمع بزرگی از هنرمندان مانند مجیدی، محمدرضا اصلانی، رخشان بنی اعتماد، تهمینه میلانی، مینو فرشچی، پوران درخشنده در طول برگزاری این جشنواره همراه این رویداد بودند، همچنین  محمدرضا جعفری جلوه تنها مدیری بود که با قدرت در زمان مدیریتش و هم در زمانی که مسئولیت اجرایی نداشت در کنار جشنواره بود.

فرناز قیصری‌پور دبیر اجرایی هشتمین دوره برگزاری جشنواره فیلم پروین اعتصامی نیز در این نشست گفت: طبق آماری که در طول همه این سالها جمع آوری شده است 844 فیلمساز زن داریم که حضور همه این فیلمسازان در جشنواره فیلم پروین اعتصامی به ثبت رسیده است.

او با اشاره به اینکه ممکن است جشنواره در بخش بین المللی برگزار شود گفت:  این جشنواره در دو بخش مسابقه ملی و در صورت تامین بودجه در مسابقه بین المللی نیز برگزار می‌شود.

وی درباره بخش ملی این جشنواره خاطر نشان کرد:  در بخش مسابقه ملی سه حوزه فیلم کوتاه، بلند سینمایی و فیلمنامه وجود دارد که آثار در آن به رقابت می پردازند.

او درباره بخش فیلم کوتاه ادامه داد: در این بخش 5 قسمت وجود دارد، همچنین نیلوفر زرین مختص به آثاری است که از سوی زنان با موضوع آزاد ساخته شود، در این بخش مردان هم می‌توانند با فیلمی با موضوع زنان شرکت کنند.

وی گفت: همچنین فیلم‌هایی با موضوعات شعار سال، بنیاد خانواده، اندیشه های پروین اعتصامی نیز در این جشنواره طراحی شده است.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار