امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82870
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
مرضیه افخم سخنگوی وزارت امورخارجه پیش از بازدید از نمایشگاه کتاب در جمع خبرنگاران حاضر و به سؤالات آنها پاسخ گفت. افخم در پاسخ به این سؤال فارس ...

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امورخارجه پیش از بازدید از نمایشگاه کتاب در جمع خبرنگاران حاضر و به سؤالات آنها پاسخ گفت.

افخم در پاسخ به این سؤال فارس که آخرین کتابی که مطالعه کرده‌اید چه نام دارد؟‌گفت: متأسفانه طی شش یا هفت ماه گذشته تقریباً نتوانسته‌ام کتابی را تمام بخوانم، اما آخرین کتابی که خواندم در حوزه روابط بین‌الملل بود که تئوری‌های دیپلماسی عمومی نام داشت. کتابی که یکی از دوستانم برایم فرستاد، ترجمه‌ای از آن ندارم اما پیرامون مباحث دیپلماسی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره برنامه برای دیپلماسی فرهنگی در وزارت امور خارجه مطرح کرد: ما در وزارت خارجه تابع یک راهبردهای کلان هستیم و نگاه به اسناد بالادستی داریم. در این مجموعه در چارچوب معرفی ظرفیت‌های جمهوری اسلامی ایران کار ارتباط میان ظرفیت‌های ملی و استفاده از آنها را برای پیشبرد اهداف نظام مدنظر داریم، این مجموعه کامل فعالیت‌هاست، امیدواریم تمام ظرفیت‌هایی که در حوزه فرهنگ به طور خاص وجود دارد، در حوزه علم و فناوری و حوزه‌های دیگری که در کشور وجود دارد بتواند کمک‌کننده باشد تا جمهوری اسلامی ایران به طور واقعی و متناسب با توان خود و پیشرفت‌هایی که در کشور رخ داده، به دنیا معرفی شود.

وی افزود: دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد تا این هماهنگی را در داخل به نوعی کمک‌کننده باشد و این ظرفیت را ما به نمایندگی‌های خود در خارج از کشور نیز معرفی می‌کنیم تا ارتباط منطقی و متناسبی که با روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی داریم، بین همه ظرفیت‌های خارج از کشور و همتایانشان در داخل کشور این ارتباط را برقرار کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: راهبرد کلان ما بر این اساس است و امیدواریم بتوانیم قدم‌های خوبی را در این حوزه برداریم، البته نیازمند برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای نهادهای داخلی هستیم تا این نگاه دیپلماسی عمومی را به مجموعه نهادها و ظرفیت‌هایی که می‌توانند کار را در بیرون از ایران در معرض تماس و ارتباط قرار دهند برقرار کنیم و دیپلماسی عمومی را تسری بخشیم.

افخم همچنین با بیان اینکه هر شهروند ایرانی یک ظرفیتی برای دیپلماسی عمومی است گفت:‌ هر نهاد ایرانی می‌تواند به دیپلماسی عمومی کمک کند و ما به عنوان وزارت خارجه در داخل کشور تلاش داریم این هماهنگی‌ها و فرهنگ‌سازی را داشته باشیم تا گام‌های مثبتی برداشته شود.

وی پیرامون دو سؤال بر گزاری همایش دلواپسیم با مضمون منتقدان ژنو و جزئیات ربوده شدن شمشیرباز ایرانی، اخبار تکمیلی را به حوزه‌های ذیربط مربوط دانست.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار