امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82875
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم، اظهار داشت:‌ سالن یاس به مفهوم نمایشگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم، اظهار داشت:‌ سالن یاس به مفهوم نمایشگاه نزدیک‌تر است، درحالیکه سایر بخش‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، بیشتر شبیه یک فروشگاه کتاب است.

وی ادامه داد: بازدیدکنندگانی که به سالن یاس می‌آیند با یک نگاه اجمالی به راحتی می‌توانند با تازه‌های نشر کشور در حوزه‌های مختلف آشنا شوند و به خاطر موضوع بندی انجام شده، کتاب‌های مورد نیازشان را راحت تر بیابند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی سالن یاس را انتخابی ایده آل برای اهل تحقیق و پژوهش خواند و گفت: دست‌اندرکاران مجمع ناشران انقلاب اسلامی امسال اقدامات جدید و نوآوری‌هایی در سالن یاس داشته‌اند که قابل تقدیر است. به ویژه در حوزه روانشناسی کارهای خوبی صورت گرفته است. بنابراین برپایی این سالن فرصت خوبی برای بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب است تا با ایده‌های جدید آشنا شده و نفع بیشتری کسب کنند.

حسینی در پایان تصریح کرد: سالن یاس هنوز با حد مطلوب فاصله دارد؛ اما هرسال بهتر می‌شود و ما در این فضا با یک روند رو به رشد مواجه هستیم.

بسته‌های پیشنهادی کتاب تحسین نماینده مجلس را برانگیخت / سالن یاس ذائقه مخاطب را هدایت می‌کند

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، با ابزار رضایت از فعالیت‌های سالن یاس، گفت: اگر کسی فرصت بازدید از کلیه غرفه‌های نمایشگاه کتاب را نداشته باشد، در سالن یاس می‌تواند کتاب‌های موردنظرش را پیدا کند.

حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری سالن یاس، با اشاره به جنبه‌های مثبت این سالن اظهار داشت: برپایی سالن یاس که از سه سال قبل آغاز شده، از چند جنبه اقدام بسیار خوبی است. اول آن‌که اگر کسی بخواهد با کتاب‌های جدید آشنا شود و فرصت بازدید از همه غرفه‌های نمایشگاه را نداشته باشد، می‌تواند در سالن یاس از کلیه کتاب‌های جدید دیدن کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم‌چنین امسال مجمع ناشران انقلاب اسلامی به تولید و توزیع بسته‌های پیشنهادی کتاب پرداخته که رده‌بندی مطالعاتی کتاب‌ها بوده و اقدام قابل توجهی است. ممکن است بسیاری از جوانان و نوجوانان به این سالن یا نمایشگاه مراجعه کنند و با کتاب‌های مورد علاقه‌شان که به تازگی چاپ شده، آشنایی نداشته باشند. با راهنمایی این بسته‌ها به‌راحتی می‌توانند به کتاب‌های موردنظرشان برسند.

لاله افتخاری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در بازدید از سالن یاس، نقش این فضا را در هدایت ذائقه مخاطب مهم و اساسی توصیف کرد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ دسته‌بندی موضوعی آثار در سالن یاس به هدایت مخاطب و جهت دهی ذائقه وی کمک می‌کند.

او افزود:‌ مخاطبان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از درک خوبی برخوردار هستند؛ اما ما هم باید کمک کنیم تا بدانند که بهتر است به کدام بخش‌ها مراجعه کنند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها