امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8288
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» دهمین همایش علمی مهندسی معدن، صبح امروز در محل دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز به ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» دهمین همایش علمی مهندسی معدن، صبح امروز در محل دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز به کار کرد.

احمد پورفلاح در این همایش با بیان اینکه همه صنایع کشور به نوعی با معدن مرتبط هستند، اظهار داشت: هیچ صنعتی بدون اتکاء به معدن پا نمی‌گیرد.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره تجربه خود در یک واحد صنعتی بزرگ، گفت: مشکلات بزرگ در برخی مواقع راه‌حل‌های ساده دارد و باید به این موضوع توجه شود.

وی با اشاره به لزوم نزدیکی دانشگاه و دانشجویان رشته معدن با فعالیت‌های معدنی، اضافه کرد: دانشجویان باید از نزدیک با فرایندها در معادن آشنا شوند و کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی و صنایع و معادن از حضور دانشجویان در واحدهای صنعتی و معدنی استقبال می‌کنیم.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ابراز امیدواری کرد با جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی و ایجاد ارزش افزوده بتوان اقتصاد بدون نفت را با صادرات مواد معدنی تحقق بخشید.

در ادامه این مراسم همچنین غلامرضا حمیدی انارکی دبیر‌ خانه معدن ایران، اظهار داشت: همه واحدهای صنعتی باید به موضوع مدیریت توجه ویژه‌ای داشته باشند و اگر امروز از این موضوع غافل شوند و مدیران متعهد و متخصص پرورش دهند با مشکل مواجه خواهند شد.

وی با بیان اینکه دانشجویان امروز رشته مهندسی معدن، مدیران صنعت و معدن فردای کشور هستند، گفت: باید در کنار پرداختن به واحدهای درسی این رشته، دانشجویان با قوانین معدن نیز آشنا شوند.

وی ادامه داد: باید جلساتی در دانشکده‌ها برگزار شود که در آن به موضوعات آزاد مرتبط با رشته مهندسی معدن و موضوعات روز در این رشته پرداخته شود.

به گزارش فارس در ادامه این همایش از استاد صدری، استاد پیشکسوت دانشکده مهندسی معدن دانشگاه امیرکبیر تقدیر شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها