امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8290
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 100
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از فرانس پرس، آمریکا روز جمعه یک بانک عراقی را سال گذشته به اتهام کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌ها در ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از فرانس پرس، آمریکا روز جمعه یک بانک عراقی را سال گذشته به اتهام کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌ها در فهرست تحریم‌های خود قرار داده بود، از این فهرست خارج کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد تحریم‌هایی را که بر بانک اسلامی ایلاف عراق اعمال کرده بود، پس از اقدام این بانک مبنی بر توقیف دارایی‌های بانک توسعه صادرات ایران و کاهش روابط تجاری با سیستم مالی این کشور، لغو کرد.

پیش از این، بانک اسلامی ایلاف که در بغداد مستقر است از هرگونه دستیابی به سیستم مالی آمریکا محروم شده بود.

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا در جولای سال گذشته، ایلاف آگاهانه مبادلات مالی را برای بانک توسعه صادرات ایران فراهم کرده بود.

دیوید کوهن معاون وزیر خزانه داری آمریکا گفت: ما امروز به بانک اسلامی ایلاف که دوباره به  سیستم مالی آمریکا بازگشته است، خوشامد می‌گوییم و از سایر افراد و نهادها در سراسر جهان می‌خواهیم تا از این بانک الگو بگیرند.

وی مدعی شد: خروج نام این بانک از فهرست تحریم‌های ایران نشان‌دهنده این است که تحریم‌های ما انعطاف‌پذیر هستند و اگر دلیل اعمال تحریم بانکی تمام شود، این تحریم می‌تواند لغو شوند.
انتهای پیام/م
 
 
.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها