امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82906
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۶
تعداد بازدید: 32
حجت الاسلام سیدعلی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

حجت الاسلام سیدعلی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون ارزیابی خود از فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: به صورت کلی نمی توان نظر عام ارائه کرد، طبیعتا فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برخی حوزه ها دچار ضعف و قوت است .

وی با بیان اینکه در کمیسیون فرهنگی تلاش داریم همه موارد را ببینیم، بیان کرد: ما در کمیسیون فرهنگی سعی داریم نقاط ضعف و قوت را ببینیم، وظیفه داریم از نقاط قوت قدردانی کنیم و نقاط ضعف را همزمان با حضور وزیر ارشاد در کمیسیون تذکر  دهیم. اما اتفاقاتی در دوره اخیر و ماه های گذشته رخداده که نگران کننده است.

انتظارمان ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از متولیان اصلی فرهنگ در کشور این است که در خصوص دغدغه های نیروهای ارزشی و متدینین و مراجع دارند تلاش بیشتری در راستای رفع دغدغه ها داشته باشند در جایی هم اگر مجلس و کمیسیون فرهنگی می تواند آمادگی داردیم برای رفع این دغدغه ها راه را هموار کنیم.

وی درباره این سوال که پیش از نمایشگاه کتاب برخی ناشرانی که در جریان فتنه نیز فعالیت داشتند برای حضور در نمایشگاه کتاب تلاش هایی انجام دادند، برخی هم با دستور مستقیم وزیر ارشاد بنای حضور داشتند، اما ظاهرا با تذکری این موارد برطرف شد و به این ناشران اجازه حضور در این دوره از نمایشگاه داده نشد، گفت: به صورت کلی شنیدیم برخی نشریات که مشکل دارند مسایلی داشتند، اما به صورت مشخص با عنوان چیزی منعکس نشده است.

طاهری پیرامون ممیزی تاکید کرد: ممیزی قانون است، انتظارمان این است که مجریان قانون به قانون عمل کنند،

اما صحبت آقای رئیس جمهور این برداشت را در جامعه ایجاد کرد که ایشان مخالف ممیزی هستند، حالا اگر ایشان برداشت دیگری از این صحبت داشتند لازم است روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری یا معاونت پارلمانی اطلاع رسانی دقیقی کنند، به نظر می آید ممیزی از ضروریات است، در تمام کشورها ممیزی صورت می گیرد، در کشورهای اروپایی و غربی مثلا کتابی درباره هولوکاست اجازه انتشار ندارد، پس آنها هم ممیزی دارند و بر اساس قانون و خطوط قرمز خود عمل می کنند.

سخنگو ی کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: این طبیعی و منطقی است که در کشور ما ممیزی وجود داشته، آنچه صحبت آقای جنتی در کمیسیون هم بود اینکه سلیقه ای عمل نشود و واقعا قانون اجرا شود. امیدواریم تعللی در این راستا شاهد نباشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها