امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8291
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۱۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لحظه‌های انقلاب» که روایت مستند این نویسنده از روزهای تاریخی انقلاب است، سال گذشته پس از یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لحظه‌های انقلاب» که روایت مستند این نویسنده از روزهای تاریخی انقلاب است، سال گذشته پس از یک دهه بازنشر شد.

انتشارات عصر داستان وابسته به بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان این اثر ماندگار را در قطع وزیری به شمارگان 3 هزار نسخه به قیمت 15هزار تومان به بازار نشر فرستاده است.

سیمین دانشور این اثر را یک نوع ادبیات تجربی و پیش‌درآمد ادبیات انقلابی خوانده است که نویسنده در آن با تمام گوشت و خون و عصب خود لحظه‌های اسطوره‌ای انقلاب مردم ایران را شخصاً آزموده است. 
 
سیدمحمود قادری گلابدره‌ای (زاده ۱۳۱۸ شمیران - درگذشت ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ تهران) نویسندهٔ معاصر ایران است. وی  در سال ۱۳۱۸ در شمیران زاده شد.جلال آل احمد معلم انشا او بود که بعدها از دوستان وی شد.
 
وی در آخر عمر از نظر مادی در تنگنا قرار داشته است؛ چنانکه در نامه‌ای به وزیر مسکن در سال 86 از حقوق ماهیانه 90 هزار تومان و نداشتن مسکن گله کرده و درخواست کمک می‌کند. این نامه بعد از مرگ وی منتشر می‌شود. از
 
محمود گلابدره‌ای تاکنون ۳۳ کتاب منتشر شده که نخستین آن با عنوان «سگ کوره‌پز» در سال ۱۳۴۹ منتشر شده‌است. وی در سال ۱۳۵۰ رمان «پر کاه» را نوشت و «بادیه» را در سال ۱۳۵۶ به چاپ رساند.
 
وی ، پس از گذراندن دوره‌ای بیماری، یکشنبه شب پانزدهم مرداد ماه ۱۳۹۱، دار فانی را وداع گفتو
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها